Таг: гласање

1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ
АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ГО АКТИВИРАШЕ АЛАРМОТ ЗА ПОЖАР ПРЕД КЛУЧНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА БУЏЕТОТ

АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ГО АКТИВИРАШЕ АЛАРМОТ ЗА ПОЖАР ПРЕД КЛУЧНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА БУЏЕТОТ

Американскиот Претставнички дом отвори истрага откако конгресменот Џамал Боумен го активираше алармот за пожар додека неговата партија се обидуваше да ...
ТРЕТИНА ОД ЕВРОПЕЈЦИТЕ ГЛАСААТ ЗА ПОПУЛИСТИЧКИ, ЕСТРЕМНО ДЕСНИ ИЛИ ЕКСТРЕМНО ЛЕВИ ПАРТИИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

ТРЕТИНА ОД ЕВРОПЕЈЦИТЕ ГЛАСААТ ЗА ПОПУЛИСТИЧКИ, ЕСТРЕМНО ДЕСНИ ИЛИ ЕКСТРЕМНО ЛЕВИ ПАРТИИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Речиси една третина од Европејците сега гласаат за популистички, екстремно десничарски или екстремно леви партии, покажува истражувањето, со широка по ...
НА ИЗБОРИТЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО НЕПРОМЕНЕТИ ЛИЧНИ КАРТИ

НА ИЗБОРИТЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО НЕПРОМЕНЕТИ ЛИЧНИ КАРТИ

На претседателските и парламентарните избори догодина ќе може да се гласа со старите лични карти, кажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
ВРХОВНИТЕ СУДИИ ГИ ИСПОЧКРТАА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА И ГО БОЈКОТИРАА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, НО ТОЈ СО САМО 6 ГЛАСА СОСЕ НЕГОВИОТ Е ИЗБРАН ЗА НОВ ЧЛЕН НА СУДСКИОТ СОВЕТ, ИЗБРАНА Е И АНТОАНЕТА ДИМОВСКА

ВРХОВНИТЕ СУДИИ ГИ ИСПОЧКРТАА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА И ГО БОЈКОТИРАА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, НО ТОЈ СО САМО 6 ГЛАСА СОСЕ НЕГОВИОТ Е ИЗБРАН ЗА НОВ ЧЛЕН НА СУДСКИОТ СОВЕТ, ИЗБРАНА Е И АНТОАНЕТА ДИМОВСКА

Од 16 гласачи, врховни судии, за единствениот кандидат врховен судија за член на Судски совет Наќе Георгиев, денеска гласале 13. Од нив, седум врховни ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ УНАПРЕДУВАШЕ КАНДИДАТИ БЕЗ ОБРАЗЛОЖЕНИЕ, ВО ВИШО СКОПСКО ОБВИНИТЕЛСТВО ИЗБРАНА СЕСТРАТА НА ТУПАНЧЕСКИ

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ УНАПРЕДУВАШЕ КАНДИДАТИ БЕЗ ОБРАЗЛОЖЕНИЕ, ВО ВИШО СКОПСКО ОБВИНИТЕЛСТВО ИЗБРАНА СЕСТРАТА НА ТУПАНЧЕСКИ

Советот на јавни обвинители на денешната седница ги избра за во најпосакуваното, Вишото јавно обвинителство (ВЈО) на Скопје, Наташа Гоџовска, сестра н ...
ЗА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ СЕ ПРИЈАВИЛЕ И ДВАЈЦАТА СУДИИ ЗА КОИ ТАМУ СО МЕСЕЦИ СТОЈАТ ИНИЦИЈАТИВИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ И ИСПИТУВАЊЕ НЕПРАВИЛНО РАБОТЕЊЕ

ЗА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ СЕ ПРИЈАВИЛЕ И ДВАЈЦАТА СУДИИ ЗА КОИ ТАМУ СО МЕСЕЦИ СТОЈАТ ИНИЦИЈАТИВИ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ И ИСПИТУВАЊЕ НЕПРАВИЛНО РАБОТЕЊЕ

Силно лобирање меѓу судиите на терен има за врховниот судија Наќе Георгиев од Струмица и претседателот на Основниот суд во Кавадарци Лазар Нанев, кои ...
СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

Седум министри за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, предлагаат за прашања од надворешна политика и безбедност во Унијата да се ...
НА ДЕНОТ РЕЗЕРВИРАН ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ГИ ДОНЕСЕ ПЕТТЕ ЗАКОНИ ЗА ГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ ОД „БЕХТЕЛ И ЕНКА“

НА ДЕНОТ РЕЗЕРВИРАН ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ГИ ДОНЕСЕ ПЕТТЕ ЗАКОНИ ЗА ГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ ОД „БЕХТЕЛ И ЕНКА“

По мал прекин на целодневната седница број 116 резервирана само за пратенички прашања, парламентарното мнозинство по 14.30 часот на седницата 115 ги д ...
ИСЛАМ АБАЗИ ИЗБРАН ЗА ОБВИНИТЕЛ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, СОПРУГАТА МУ Е ЗАПИШАНА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ И ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

ИСЛАМ АБАЗИ ИЗБРАН ЗА ОБВИНИТЕЛ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, СОПРУГАТА МУ Е ЗАПИШАНА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ И ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

Вишиот јавен обвинител на Гостивар Ислам Абази е новиот Јавен обвинител за гонење организиран криминал и корупција, на местото на досегашната шефица В ...
РУСКИ ВОЈНИЦИ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ЗА АНЕКСИЈА, ИЗЛЕЗНОСТА НАД 15% ПРВИОТ ДЕН

РУСКИ ВОЈНИЦИ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ЗА АНЕКСИЈА, ИЗЛЕЗНОСТА НАД 15% ПРВИОТ ДЕН

Вооружени војници одат од врата до врата во окупираните украински региони за да собираат гласови на таканаречените референдуми за припојување кон Руси ...
1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ