Таг: Горан Герасимовски

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
ЗГРАДА НА 5 КАТА ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ПАРКОТ КАЈ ХОТЕЛ „ЈАДРАН“, ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛИ ДЕКА ДОЗВОЛАТА ЈА ДАЛ БОГДАНОВИЌ, ТОЈ НЕГИРА

ЗГРАДА НА 5 КАТА ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ПАРКОТ КАЈ ХОТЕЛ „ЈАДРАН“, ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛИ ДЕКА ДОЗВОЛАТА ЈА ДАЛ БОГДАНОВИЌ, ТОЈ НЕГИРА

Во паркот кај хотел „Јадран“ на само неколку метри од порта Македонија и Плоштадот ќе се гради зграда со приземје, 5 ката и поткровје. Ова е последнат ...
ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ ПРЕД „СИЛБО“, ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВИ СТОЛПЧИЊА ПО СРЕДИНА НА УЛИЦАТА

ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ ПРЕД „СИЛБО“, ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВИ СТОЛПЧИЊА ПО СРЕДИНА НА УЛИЦАТА

Заради зголемување на безбедноста и регулирање на сообраќајот, Општина Центар утринава постави заштитни столпчиња кај фурната „Силбо“ спроти Универзал ...
ЏАБЕ И ЖАРДИНИЕРИТЕ НА ГЕРАСИМОВСКИ, БОЕМСКАТА УЛИЦА ВО ДЕБАР МААЛО ПАК ПОЛНА СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

ЏАБЕ И ЖАРДИНИЕРИТЕ НА ГЕРАСИМОВСКИ, БОЕМСКАТА УЛИЦА ВО ДЕБАР МААЛО ПАК ПОЛНА СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

Не помагаат ниту жардиниерите кои Општина Центар ги постави на Боемската улица во Дебар Маало, за да се спречи дивото паркирање коли. Пред три недели, ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВИ 50 ЖАРДИНИЕРИ НА БОЕМСКАТА УЛИЦА ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВИ 50 ЖАРДИНИЕРИ НА БОЕМСКАТА УЛИЦА ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ

На вториот дел од Боемската улица во скопско Дебар Маало поставени се 50 високи жардиниери. Како што вели градоначалникот Горан Герасимовски, жардиние ...
ОДАМ НА РАБОТА И СЛИКАМ ЃУБРЕ, МОРА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА Е ЧИСТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

ОДАМ НА РАБОТА И СЛИКАМ ЃУБРЕ, МОРА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА Е ЧИСТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

Општина Центар денеска организираше акција за чистење и зазеленување на сите основни училишта на територијата на општината. Во акцијата учествуваат оп ...
„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ ЌЕ БИДЕ ПРЕТПРИЈАТИЕ И ЗА ЧИСТЕЊЕ И МЕТЕЊЕ НА УЛИЦИТЕ И ПАРКОВИТЕ

„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ ЌЕ БИДЕ ПРЕТПРИЈАТИЕ И ЗА ЧИСТЕЊЕ И МЕТЕЊЕ НА УЛИЦИТЕ И ПАРКОВИТЕ

Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) ќе има нова дејност за одржување на јавната хигиена низ општината. Со тоа, покрај одржување на па ...
ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ ОД СДСМ СЛАВИ ПОБЕДА ВО ЦЕНТАР

ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ ОД СДСМ СЛАВИ ПОБЕДА ВО ЦЕНТАР

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Центар Горан Герасимовски ја победи кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Наташа Котлар, со околу 2.000 гласа разлика. Тој ...
ПРОПАДНА ОБИДОТ НА „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ДА ГИ СОБЕРЕ СИТЕ СОВЕТНИЦИ НА ДЕБАТА, ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ОТКАЖАА

ПРОПАДНА ОБИДОТ НА „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ДА ГИ СОБЕРЕ СИТЕ СОВЕТНИЦИ НА ДЕБАТА, ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ОТКАЖАА

Иницијативата „Шанса за Центар“ која освои три советнички места во Советот на Општина Центар, ги повика на јавна дебата политичките партии што освоија ...
ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ НАМЕСТО САША БОГДАНОВИЌ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ НАМЕСТО САША БОГДАНОВИЌ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

Претседателот на општинската организација на СДСМ и директор на Заводот за индустриска сопственост Горан Герасимовски ќе биде кандидат за градоначални ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ