Таг: Горан Мисовски

ОД КАМЕНОТ НА МИСОВСКИ СЕ ИСПЛАШИЈА ПРАТЕНИЧКИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ, ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ДАДЕ ПАУЗА ЗА ИМУНИТЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ

ОД КАМЕНОТ НА МИСОВСКИ СЕ ИСПЛАШИЈА ПРАТЕНИЧКИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ, ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ДАДЕ ПАУЗА ЗА ИМУНИТЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП, на денешната расправа на комисијата која одлучува за пратеничкиот имунитет на осомничениот Тра ...
ПОРАДИ КРШЕЊЕ НА ДЕЛОВНИКОТ, МИСОВСКИ ГО ТРГНА ЗАЕВ ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА, АМДИ НЕЗАДОВОЛЕН ОД ОДНЕСУВАЊЕТО НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ

ПОРАДИ КРШЕЊЕ НА ДЕЛОВНИКОТ, МИСОВСКИ ГО ТРГНА ЗАЕВ ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА, АМДИ НЕЗАДОВОЛЕН ОД ОДНЕСУВАЊЕТО НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ

Поради кршење на собранискиот Деловник од Зоран Заев, потпретседателот на Собранието Горан Мисовски го прекина премиерот додека одговараше на пратенич ...
ИЗБРАНИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СОБРАНИЕТО СО МИНИМУМ ГЛАСОВИ

ИЗБРАНИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СОБРАНИЕТО СО МИНИМУМ ГЛАСОВИ

Горан Мисовски (НСДП), Фросина Ременски (СДСМ) и Весел Мемеди (НДП) со минимум потребните 61 глас се избрани за потпретседатели на Собранието. Прат ...
ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

Пратениците на коалицијата предводена од СДСМ се откажаа од репликите и контрарепликите и го обвинија  претседавачот на конститутивната седница Трајко ...
ВЕЉАНОСКИ ЈА КОЧИ СЕДНИЦАТА ОТИ ШТИТИ ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, ОБВИНИ ПРАТЕНИКОТ МИСОВСКИ

ВЕЉАНОСКИ ЈА КОЧИ СЕДНИЦАТА ОТИ ШТИТИ ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, ОБВИНИ ПРАТЕНИКОТ МИСОВСКИ

Пратеникот Горан Мисовски го обвини претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски дека штити злосторничко здружение, бидејќи прави опструк ...
5 / 5 НАПИСИ