Таг: Горан Живаљевиќ

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЧАВКОВ УШТЕ НЕ Е ВИКНАТ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА ЗА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЧАВКОВ УШТЕ НЕ Е ВИКНАТ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА ЗА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Обвинителите и нивните истражители ја интензивираат истрагата за организираните насилства во Собранието на 27 април годинава, потврдија за САКАМДАКАЖА ...
СИТЕ СЛУЖБИ ЗНААТ КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ВЕЛИ СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ЖИВАЉЕВИЌ

СИТЕ СЛУЖБИ ЗНААТ КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ВЕЛИ СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ЖИВАЉЕВИЌ

Српскиот разузнавач Горан Живаљевиќ кажа дека сите служби присутни во Македонија ги знаат по имиња сите оние десетмина луѓе под маски кои упаднаа во С ...
ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ УШТЕ НА СЛОБОДА

ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ УШТЕ НА СЛОБОДА

Точно четири месеци по организираниот напад во Собранието на 27 април, нема судски процес, ниту покренато обвинение против ниту еден од организаторите ...
ВАНРЕДНО СТАЊЕ

ВАНРЕДНО СТАЊЕ

1 Не знам. Каков е дипломатскиот протокол? Кога се напаѓа Собрание, кој е пристоен термин за да се најавиш? Кога треба да се јавиш за дозвола да влезе ...
ИВАНОВ ЧЕКА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО РАСЧИСТИ 27 АПРИЛ

ИВАНОВ ЧЕКА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО РАСЧИСТИ 27 АПРИЛ

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија го поздравува интересот на Јавното обвинителство за вмешаноста на Ѓорге Иванов, неговиот советник з ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ЈА ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТА НА ИВАНОВ ВО НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ЈА ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТА НА ИВАНОВ ВО НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал и корупција ќе ја испитува вмешаноста на претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, советникот за безбедност во ...
ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

Само еден ден по нападот на Собранието на 27 април, премиерот Зоран Заев го обвини претседателот Ѓорге Иванов дека заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Ник ...
МАКЕДОНСКИТЕ СЛУЖБИ НЕ ПОБАРАЛЕ УСЛУГИ ОД ЖИВАЉЕВИЌ ЗА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ

МАКЕДОНСКИТЕ СЛУЖБИ НЕ ПОБАРАЛЕ УСЛУГИ ОД ЖИВАЉЕВИЌ ЗА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов реагираше на изјавата на српскиот разузнавач Горан Живаљевиќ дека оттаму добил дозвола да присуствува во Собра ...
НА 27 АПРИЛ ДОБИВ ДОЗВОЛА ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ, ВЕЛИ ЖИВАЉЕВИЌ

НА 27 АПРИЛ ДОБИВ ДОЗВОЛА ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ, ВЕЛИ ЖИВАЉЕВИЌ

Српскиот разузнавач Горан Живаљевиќ кажа дека за неговото присуство во Собранието на 27 април добил дозвола од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ...
ЖИВАЉЕВИЌ БЕШЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ СО ДОЗВОЛА ОД ТОГАШНИТЕ ВЛАСТИ, РЕЧЕ ВУЧИЌ

ЖИВАЉЕВИЌ БЕШЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ СО ДОЗВОЛА ОД ТОГАШНИТЕ ВЛАСТИ, РЕЧЕ ВУЧИЌ

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во дневникот на РТС кажа дека разузнавачот на БИА Горан Живаљевиќ бил во Собранието за време на организи ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ