Таг: горива

СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ЧИСТЕЊЕТО НА СКОПЈЕ, ИМАМЕ ПАД НА НАПЛАТАТА, А ЗГОЛЕМЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ МАЗНЕВА

СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ЧИСТЕЊЕТО НА СКОПЈЕ, ИМАМЕ ПАД НА НАПЛАТАТА, А ЗГОЛЕМЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ МАЗНЕВА

Од ЈП „Комунална хигиена“ се жалат дека имаат драстичен пат на наплатата, а сметките за струја и гориво им се зголемени, со што се доведува во прашање ...
ЕКСПЕРТИТЕ ЗА КОВИД СЕГА СТАНАА ЕКСПЕРТИ ЗА ЕНЕРГЕТИКА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

ЕКСПЕРТИТЕ ЗА КОВИД СЕГА СТАНАА ЕКСПЕРТИ ЗА ЕНЕРГЕТИКА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека сериозен проблем претставува растот на курсот на доларот, што п ...
ЦЕНАТА НА БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ СЕ НАМАЛУВА ЗА 5 ДЕНАРИ, НА ДИЗЕЛОТ ЗА 6 ДЕНАРИ

ЦЕНАТА НА БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ СЕ НАМАЛУВА ЗА 5 ДЕНАРИ, НА ДИЗЕЛОТ ЗА 6 ДЕНАРИ

Вечерва од полноќ цената на бензинот се намалува за 5 денари, а на дизелот за 6 денари за литар. Регулаторната комисија за енергетика вечерва донесе н ...
НА ПРЕДЛОГ НА ВЛАДАТА, СОБРАНИЕТО ГО УКИНА ДДВ-ТО ЗА ЛЕБОТ, БРАШНОТО, ШЕЌЕРОТ, МАСЛОТО, ОРИЗОТ И ЈАЈЦАТА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД ПОСКАПУВАЊЕ

НА ПРЕДЛОГ НА ВЛАДАТА, СОБРАНИЕТО ГО УКИНА ДДВ-ТО ЗА ЛЕБОТ, БРАШНОТО, ШЕЌЕРОТ, МАСЛОТО, ОРИЗОТ И ЈАЈЦАТА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД ПОСКАПУВАЊЕ

Пратениците едногласно пред полноќ ги донесоа измените на Законот за додадена вредност и Законот за акцизите. Сите 96 присутни кренаа зелено картонче, ...
НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

Ниту една казна не е пишана за бензинска пумпа, откако вчера се ограничуваше количината на гориво која може да ја наточат граѓаните. По пријави на гра ...
КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Мирен протест со едночасовно блокирање на сообраќајот од едната страна на булеварот Први мај во Битола денес организираше „Кар клубот“, кој брои 5.000 ...
БИОДИЗЕЛОТ И БИОЕТАНОЛОТ СЕ РЕШЕНИЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЕМИСИЈАТА НА ШТЕТНИ ГАСОВИ

БИОДИЗЕЛОТ И БИОЕТАНОЛОТ СЕ РЕШЕНИЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЕМИСИЈАТА НА ШТЕТНИ ГАСОВИ

Биогоривата значително придонесуваат за намалување на емисијата на јаглероден диоксид од транспортот. Половина од возилата на нашите патишта во 2018 г ...
7 / 7 НАПИСИ