Таг: гориво

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ЈСП СКОПЈЕ СКЛУЧИ ДВЕГОДИШЕН ДОГОВОР ЗА ГОРИВО СО ФИКСНА ЦЕНА ОД 100 ДЕНАРИ ПЛУС ДДВ ЗА ЛИТАР, А ДЕНЕС ДИЗЕЛОТ НА ПУМПИТЕ Е 86,5 ДЕНАРИ

ЈСП СКОПЈЕ СКЛУЧИ ДВЕГОДИШЕН ДОГОВОР ЗА ГОРИВО СО ФИКСНА ЦЕНА ОД 100 ДЕНАРИ ПЛУС ДДВ ЗА ЛИТАР, А ДЕНЕС ДИЗЕЛОТ НА ПУМПИТЕ Е 86,5 ДЕНАРИ

ЈСП „Скопје“ на 25 октомври годинава склучило договор со фирмата „Пуцко петрол“ за набавка на гориво со фиксна цена од 100 денари за литар плус ДДВ. В ...
ОД УТРОВО НЕ ВОЗАТ ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ 19, 20, 22, 52 И 54  ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ ИМ ДОЛЖИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

ОД УТРОВО НЕ ВОЗАТ ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ 19, 20, 22, 52 И 54 ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ ИМ ДОЛЖИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

Од утрово не возат дел од приватните автобуси во Скопје бидејќи Градот им должи пари. Во сообраќај не се пуштени автобусите на превозникот „Макекспрес ...
НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

Вработените во наредниве денови ќе добијат плата и нема да дозволиме скопјани да останат без јавен превоз, велат од ЈСП „Скопје“ откако денеска возачи ...
ПОСКАПЕ ТАКСИТО ВО СКОПЈЕ, СТАРТ 50 ДЕНАРИ СЕКОЈ ИЗМИНАТ КИЛОМЕТАР 30 ДЕНАРИ

ПОСКАПЕ ТАКСИТО ВО СКОПЈЕ, СТАРТ 50 ДЕНАРИ СЕКОЈ ИЗМИНАТ КИЛОМЕТАР 30 ДЕНАРИ

Поскапе такси превозот во Скопје. Советот на Град Скопје денеска го усвои барањето на таксистите за формирање на нови тарифи и цени откако на минатата ...
ЌЕ ПОСКАПИ ТАКСИТО, ГРАД СКОПЈЕ ВОВЕДУВА НОВИ ТАРИФИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД ЦЕНАТА НА ГОРИВАТА

ЌЕ ПОСКАПИ ТАКСИТО, ГРАД СКОПЈЕ ВОВЕДУВА НОВИ ТАРИФИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД ЦЕНАТА НА ГОРИВАТА

Такси превозот во Скопје ќе поскапи. Град Скопје воведува нови тарифи во зависност од цената на горивото. На денешната седница на Советот на Град Скоп ...
ГРАД СКОПЈЕ ОСТАНАТ БЕЗ ГОРИВО, ПОЖАРНАТА ИМА РЕЗЕРВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ОД КАБИНЕТОТ НА АРСОВСКА ВЕЛАТ НЕДЕЛАВА ЌЕ СЕ ПОТПИШЕ НОВИОТ ТЕНДЕР

ГРАД СКОПЈЕ ОСТАНАТ БЕЗ ГОРИВО, ПОЖАРНАТА ИМА РЕЗЕРВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ОД КАБИНЕТОТ НА АРСОВСКА ВЕЛАТ НЕДЕЛАВА ЌЕ СЕ ПОТПИШЕ НОВИОТ ТЕНДЕР

Уште за една недела има гориво за камионите на Противпожарната бригада на Град Скопје. Од денеска возилата и камионите на Пожарната одат да гаснат пож ...
КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

Попладнето на 24 февруари, на првиот ден од инвазијата, руските сили го опколија Чернобил со тенкови и оклопни возила, влегувајќи во Украина од белору ...
ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ СТАРТНИНАТА НА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ШТИП, ЌЕ СЕ МЕНУВА СПОРЕД ЦЕНАТА НА ГОРИВОТО

ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ СТАРТНИНАТА НА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ШТИП, ЌЕ СЕ МЕНУВА СПОРЕД ЦЕНАТА НА ГОРИВОТО

Штипските такси компании најавија дека стартнината се зголемува од 70 на 80 денари до 2 километри, а секој нареден километар ќе чини по 25 денари. ...
НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

„Макпетрол“ соопшти дека денеска изутрина обезбеди сето расположливо гориво од „Окта“, кое во текот на денов и ноќва ќе биде испорачано на бензинските ...
ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА, УЈП И ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА КОНТРОЛИРААТ ДАЛИ ИМА МАНИПУЛАЦИИ НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ И ВО МАРКЕТИТЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА, УЈП И ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА КОНТРОЛИРААТ ДАЛИ ИМА МАНИПУЛАЦИИ НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ И ВО МАРКЕТИТЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Финансиска полиција, заедно со Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи спроведуваат засилени и сеопфатни контроли за да се спречат е ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ