Таг: градежни работи

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ПО ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ СЕ РАСПИШУВА НОВ ТЕНДЕР ЗА ДОВРШУВАЊЕ НА БАРОКНАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА

ПО ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ СЕ РАСПИШУВА НОВ ТЕНДЕР ЗА ДОВРШУВАЊЕ НА БАРОКНАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА

Народна банка ќе распише нов тендер за довршување на барокната зграда која се наоѓа во центарот на Скопје, за која досега се потрошени 15 милиони евра ...
ЗАТВОРЕНА ПАТЕКАТА КАЈ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ПОЧНАА ГРАДЕЖНИТЕ РАБОТИ ЗА ДА СТАНЕ ХОТЕЛ

ЗАТВОРЕНА ПАТЕКАТА КАЈ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ПОЧНАА ГРАДЕЖНИТЕ РАБОТИ ЗА ДА СТАНЕ ХОТЕЛ

Со лимени тараби заградена е пешачката патеката за движење од плоштадот ВМРО покрај зградата на „Технометал-Вардар“, за да се излезе на улица Македони ...
БОЧВАРСКИ ПОВТОРИ ДЕКА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА, РЕШЕН И ПРОБЛЕМОТ СО ЕКСПРОПРИЈАЦИЈА НА ЗЕМЈИШТЕТО

БОЧВАРСКИ ПОВТОРИ ДЕКА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА, РЕШЕН И ПРОБЛЕМОТ СО ЕКСПРОПРИЈАЦИЈА НА ЗЕМЈИШТЕТО

Автопатот Кичево-Охрид ќе биде готов до крајот на 2023, објави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, но не кажа дали ќе бидат потребни доп ...
НЕМА ПРЕТСТАВИ ВО ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР ОТИ СЕ ДОВРШУВА ИЗГРАДБАТА, ИАКО РАБОТИ СЕДУМ ГОДИНИ

НЕМА ПРЕТСТАВИ ВО ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР ОТИ СЕ ДОВРШУВА ИЗГРАДБАТА, ИАКО РАБОТИ СЕДУМ ГОДИНИ

Не се изведуваат претстави на сцената на Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“. Периодов Велешкиот театар гостува во други градови, но нем ...
ПО ПОВЕЌЕ ДЕЦЕНИИ КОМПЛЕТНО СЕ РЕНОВИРА ВНАТРЕШНОСТА НА БИТОЛСКАТА ГИМНАЗИЈАТА „ЈОСИП БРОЗ-ТИТО“

ПО ПОВЕЌЕ ДЕЦЕНИИ КОМПЛЕТНО СЕ РЕНОВИРА ВНАТРЕШНОСТА НА БИТОЛСКАТА ГИМНАЗИЈАТА „ЈОСИП БРОЗ-ТИТО“

По повеќе децении, за првпат комплетно се реновира внатрешноста на битолската гимназија „Јосип Броз-Тито“. Во тек се градежните работи на сите три кат ...
ВЕЛЕШКИТЕ ПАЗАРЏИИ ПРЕСЕЛЕНИ ПОКРАЈ ВАРДАР, ЌЕ ОСТАНАТ ТАМУ ДОДЕКА НЕ СЕ ПОКРИЕ НОВИОТ ПАЗАР

ВЕЛЕШКИТЕ ПАЗАРЏИИ ПРЕСЕЛЕНИ ПОКРАЈ ВАРДАР, ЌЕ ОСТАНАТ ТАМУ ДОДЕКА НЕ СЕ ПОКРИЕ НОВИОТ ПАЗАР

Од утрово, велешани пазаруваат на нова, привремена локација, покрај Вардар, на паркингот спроти спортската сала на ОУ „Панко Брашнаров“. Таму ќе бидат ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ИСТОЧНИОТ ВЛЕЗ ВО ГРАДОТ, РАБОТАТ 3 ФИРМИ ЗА БУЛЕВАРОТ ДА БИДЕ ГОТОВ ЗА 40 ДЕНА

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ИСТОЧНИОТ ВЛЕЗ ВО ГРАДОТ, РАБОТАТ 3 ФИРМИ ЗА БУЛЕВАРОТ ДА БИДЕ ГОТОВ ЗА 40 ДЕНА

Источниот влез на Скопје ќе добие нов асфалт и велосипедска патека во овој дел од градот. Град Скопје денеска почна со реконструкција на булеварот Але ...
СКОПСКАТА ЧАРШИЈА ОДАМНА ГО НЕМА ИЗГЛЕДОТ КАКО ПРЕД 500 ГОДИНИ, ТРАВЕРТИН СЕ ВАДИ, ТРАВЕРТИН СЕ СТАВА, ВЕЛАТ КОНЗЕРВАТОРИТЕ

СКОПСКАТА ЧАРШИЈА ОДАМНА ГО НЕМА ИЗГЛЕДОТ КАКО ПРЕД 500 ГОДИНИ, ТРАВЕРТИН СЕ ВАДИ, ТРАВЕРТИН СЕ СТАВА, ВЕЛАТ КОНЗЕРВАТОРИТЕ

Во средината на 19. век, српскиот политичар и историчар Стојан Новаковиќ ја опишал скопска Стара чаршија како „склоп тесни и криви улички со многу трг ...
МОРАТОРИУМОТ ЗА ГРАДБА НЕ ВАЖИ ЗА „БЕКО“, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ВЕЛИ ДЕКА НЕ СЕ ГРАДИ, АМА ИЗЛЕГЛА ВОДА ПА СЕ САНИРА

МОРАТОРИУМОТ ЗА ГРАДБА НЕ ВАЖИ ЗА „БЕКО“, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ВЕЛИ ДЕКА НЕ СЕ ГРАДИ, АМА ИЗЛЕГЛА ВОДА ПА СЕ САНИРА

На зградата на поранешно „Беко“ во Скопје секој ден се изведуваат градежни работи, иако на сила е мораториумот за градба во општина Центар. Жителите н ...
ВОЛОНТЕРИ ОД ХАБИТАТ ЌЕ ЈА РЕНОВИРААТ ЗГРАДАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

ВОЛОНТЕРИ ОД ХАБИТАТ ЌЕ ЈА РЕНОВИРААТ ЗГРАДАТА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

Чеда Керкез има триесет години и дојде од Белград како волонтер во градежништво, за да ги подобри условите во просториите на кавадаречките и росоманск ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ