Таг: Градски паркинг

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ БАРААТ ЗОНСКОТО ДА БИДЕ КАКО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР, СО ПАРКИНГ ПРЕД ЗГРАДИТЕ САМО ЗА РЕЗИДЕНТИ

ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ БАРААТ ЗОНСКОТО ДА БИДЕ КАКО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР, СО ПАРКИНГ ПРЕД ЗГРАДИТЕ САМО ЗА РЕЗИДЕНТИ

Група граѓани на скопските населби Карпош 1 и 2 бараат зонското паркирање, кое од неодамна почна да се спроведува во нивната општина, да биде по модел ...
ДОЈДЕ УТРЕ

ДОЈДЕ УТРЕ

Нека извинат тие на кои им треба итна помош. Не умирајте. Прво треба да гласате. ...
ВО КАРПОШ ПОЧНУВА НАПЛАТА НА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ, ЕДЕН ЧАС ЌЕ ЧИНИ 25 ДЕНАРИ

ВО КАРПОШ ПОЧНУВА НАПЛАТА НА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ, ЕДЕН ЧАС ЌЕ ЧИНИ 25 ДЕНАРИ

Месецов ќе почне наплата за зонско паркирање во скопската општина Карпош. Најпрво зонско паркирање ќе се воведе на улицата Орце Николов и споредните у ...
ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

Изнајмувањето на електрични тротинети не е проект на Град Скопје туку на приватна фирма. Градот нема никакви приходи од рентањето на тротинетите, един ...
СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

ЈП „Градски паркинг“ во Скопје ќе остане без најголемиот паркинг со кој стопанисува, оној во рамките на Клиничкиот центар. Договорот кој беше потпишан ...
НЕ ДАВАМ ИЗЈАВА ЗОШТО НЕ ВИКНАВ НОВИНАРИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА ТРОТИНЕТИ ЗА РЕНТАЊЕ, ВЕЛИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ВО СКОПЈЕ

НЕ ДАВАМ ИЗЈАВА ЗОШТО НЕ ВИКНАВ НОВИНАРИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА ТРОТИНЕТИ ЗА РЕНТАЊЕ, ВЕЛИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ВО СКОПЈЕ

ЈП „Градски паркинг“ во Скопје во петокот попладне на својата фејсбук страна објави фотографии и куса информација дека стартувал проектот за изнајмува ...
ДАНЕЛА ТРЕТ ПАТ СТАВА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП, НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ДУИ ВО СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ИМ ПОТПИША МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

ДАНЕЛА ТРЕТ ПАТ СТАВА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП, НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ДУИ ВО СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ИМ ПОТПИША МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

Досегашниот прв човек на ЈП „Градски паркинг“ Крсте Петревски е нов директор на ЈСП „Скопје“, информираат извори на САКАМДАКАЖАМ.МК во двете претприја ...
„ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЈА ТРГНА ДЕПОНИЈАТА СО РАСПАДНАТИ КОЛИ ПОД ЖЕЛЕЗНИЧКА, ВОЗИЛАТА ПОЛНИ СО ЃУБРЕ БИЛЕ НА МИНИСТЕРСТВА

„ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЈА ТРГНА ДЕПОНИЈАТА СО РАСПАДНАТИ КОЛИ ПОД ЖЕЛЕЗНИЧКА, ВОЗИЛАТА ПОЛНИ СО ЃУБРЕ БИЛЕ НА МИНИСТЕРСТВА

Депонијата со хаварсисани автомобили под Железничката станица во Скопје во која живееја бездомници и покрај која секојдневно поминуваа граѓани и особе ...
АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Градоначалничката Данела Арсовска денеска назначи нови в. д. директори на јавните претпријатија откако досегашните, кадри на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистич ...
ДИРЕКТОРИТЕ НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ И „ДРИСЛА“ ОД ВМРО-ДПМНЕ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОТИ АРСОВСКА БИЛА НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА ГРАДОТ И НЕ КОМУНИЦИРАЛА СО НИВ

ДИРЕКТОРИТЕ НА „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ И „ДРИСЛА“ ОД ВМРО-ДПМНЕ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОТИ АРСОВСКА БИЛА НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА ГРАДОТ И НЕ КОМУНИЦИРАЛА СО НИВ

Директорите на ЈП „Градски паркинг“ Бојан Христовски и на депонијата „Дрисла“ Јане Мицевски кадри на ВМРО-ДПМНЕ денеска си поднесоа оставки од функции ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ