Таг: грчка граница

ПО 40 ГОДИНИ НОВ АСФАЛТ НА ПАТОТ ОД БИТОЛА ДО ГРЧКА ГРАНИЦА

ПО 40 ГОДИНИ НОВ АСФАЛТ НА ПАТОТ ОД БИТОЛА ДО ГРЧКА ГРАНИЦА

Привршува рехабилитацијата на регионалниот пат од Битола  кон грчка граница кој цели 40 години не беше реконструиран. Патот со години беше полн со дуп ...
ВИКЕНДОВ НА „БОГОРОДИЦА“ ГРАНИЦАТА ЈА ПОМИНАА 75 ИЛЈАДИ, ОД НИВ 32 ИЛЈАДИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

ВИКЕНДОВ НА „БОГОРОДИЦА“ ГРАНИЦАТА ЈА ПОМИНАА 75 ИЛЈАДИ, ОД НИВ 32 ИЛЈАДИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

Речиси 75 илјади луѓе ја поминаа грчко-македонската граница викендов на преминот „Богородица“ кај Гевгелија. Од МВР велат дека за периодот од 29.07 ...
ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

Седум дена на температури над 40 степени пешачела група од девет момчиња и мажи до 30-годишна возраст, кои влегле илегално преку границата со Грција. ...
ЗАБРЗАНО СЕ ГРАДИ ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗАБРЗАНО СЕ ГРАДИ ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

До неодамна, на железничката пруга од Битола за грчка граница пасеше стока и се одгледуваа сандаци со пчели. Денес пругата интензивно се гради, а со о ...
СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА ДА СЕ СОНЧААТ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА ДА СЕ СОНЧААТ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

Голем број македонски граѓани денеска со часови чекаа да влезат во соседна Грција на продолжен викенд, откако грчките цариници доцна синоќа стапија во ...
ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

„За тоа кој ќе ја составува владата не одлучува Зоран Заев, туку граѓаните на Република Македонија“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конферен ...
И ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ БРОЈОТ НА МАНДАТИТЕ

И ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ БРОЈОТ НА МАНДАТИТЕ

И лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и лидерот на СДСМ Зоран Заев прогласија победа на предвремените парламентарни избори. Поради тесната разлика, ...
7 / 7 НАПИСИ