Таг: Грета Тунберг

ГРЕТА ТУНБЕРГ ПРИВЕДЕНА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ РУДНИК ВО ГЕРМАНИЈА

ГРЕТА ТУНБЕРГ ПРИВЕДЕНА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ РУДНИК ВО ГЕРМАНИЈА

Грета Тунберг беше меѓу климатските активисти кои беа приведени на протестот против уништувањето на германско село заради проширување на рудник за јаг ...
ТОА СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕ ГИ РЕЦИКЛИРАШ КУТИИТЕ ЗА ПИЦА, КАЖА АКТИВИСТКАТА ТУНБЕРГ ЗА АПСЕЊЕТО НА ИНФЛУЕНСЕРОТ ТЕЈТ

ТОА СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕ ГИ РЕЦИКЛИРАШ КУТИИТЕ ЗА ПИЦА, КАЖА АКТИВИСТКАТА ТУНБЕРГ ЗА АПСЕЊЕТО НА ИНФЛУЕНСЕРОТ ТЕЈТ

Грета Тунберг му нанесе уште еден удар на Ендрју Тејт на Твитер, шегувајќи се на негова сметка по неговото апсење во Романија. По веста за апсењето на ...
КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ САМО КРЕВААТ ПАНИКА, КАЖА ТРАМП НА СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ВО ДАВОС

КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ САМО КРЕВААТ ПАНИКА, КАЖА ТРАМП НА СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ВО ДАВОС

Доналд Трамп се обиде да ги омаловажи „климатските пророци на уништувањето“ во својот говор на Светскиот економски форум во Давос, каде што одржливост ...
„СМИРИ СЕ, ГРЕТА!“ – ТРАМП ЈА ИСМЕВА МЛАДАТА АКТИВИСТКА ОТКАКО „ТАЈМ“ ЈА ИЗБРА ЗА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА

„СМИРИ СЕ, ГРЕТА!“ – ТРАМП ЈА ИСМЕВА МЛАДАТА АКТИВИСТКА ОТКАКО „ТАЈМ“ ЈА ИЗБРА ЗА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА

Доналд Трамп лошо ја поднесе веста дека магазинот „Тајм“ ја прогласил Грета Тунберг за Личност на годината, па ја исмеваше на Твитер. „Тоа е смешно ...
ГРЕТА ТУНБЕРГ СТАНА НАЈМЛАДА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА ВО ИЗБОРОТ НА МАГАЗИНОТ „ТАЈМ“

ГРЕТА ТУНБЕРГ СТАНА НАЈМЛАДА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА ВО ИЗБОРОТ НА МАГАЗИНОТ „ТАЈМ“

Магазинот „Тајм“ ја прогласи Грета Тунберг за Личност на годината откако таа инспирираше глобално движење против климатски промени. Шеснаесетгодишната ...
НИЕ СМЕ ПРЕД МАСОВНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ, А ВИЕ МИСЛИТЕ САМО НА ЕКОНОМСКИ РАСТ – ГРЕТА ТУНБЕРГ ИМ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИИ НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ВО ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ

НИЕ СМЕ ПРЕД МАСОВНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ, А ВИЕ МИСЛИТЕ САМО НА ЕКОНОМСКИ РАСТ – ГРЕТА ТУНБЕРГ ИМ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИИ НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ВО ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ

Тинејџерката Грета Тунберг синоќа во Обединети нации повторно им држеше лекции на светските лидери. Таа беше еден од говорниците на специјалниот самит ...
СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ СЕ СОБРАА ВО ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ И ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ СТОРАТ ПОВЕЌЕ ПРОТИВ ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ

СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ СЕ СОБРАА ВО ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ И ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ СТОРАТ ПОВЕЌЕ ПРОТИВ ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ

Светските лидери еден по еден ветија во Обединети нации дека ќе сторат повеќе против глобалното затоплување пред светот да достигне нови поопасни ниво ...
16-ГОДИШНА АКТИВИСТКА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ НОМИНИРАНА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

16-ГОДИШНА АКТИВИСТКА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ НОМИНИРАНА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

Грета Тунберг, 16-годишната шведска средношколка која покрена светско движење на младите против климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за ...
8 / 8 НАПИСИ