Таг: Грција

1 27 28 29 30 31 33 290 / 330 НАПИСИ
ОЧЕКУВАМЕ НАПРЕДОК ОД СРЕДБАТА ЦИПРАС-ЗАЕВ ВО ДАВОС, РЕЧЕ ПОРТПАРОЛОТ НА ГРЧКАТА ВЛАДА

ОЧЕКУВАМЕ НАПРЕДОК ОД СРЕДБАТА ЦИПРАС-ЗАЕВ ВО ДАВОС, РЕЧЕ ПОРТПАРОЛОТ НА ГРЧКАТА ВЛАДА

На средбата Заев - Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно заемно прифатливо решение, изјави портпаролот на г ...
МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис има категорично различен став од денешниот протест во градот, против правото на Република Македонија да го кор ...
ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

1 Ајде да пробаме, ние што останавме да живееме во Република Македонија и што не извадивме бугарски пасоши и што немаме работна виза за Германија, нит ...
УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека е оптимист и верува оти ќе биде изнајдено решение за спорот за името кое ќе биде достоинствено и за Македониј ...
НЕМАТЕ ПЛАН Б ЗА НАТО, МОРА ДА ГО РЕШИТЕ ПРАШАЊЕТО ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

НЕМАТЕ ПЛАН Б ЗА НАТО, МОРА ДА ГО РЕШИТЕ ПРАШАЊЕТО ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Немате план Б, морате да го решите прашањето за името кое го имате со Грција, рече Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со премие ...
МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас очекуваат дека посредникот Метју Нимиц на 17 јануари ќе стави и ...
ГРЦИЈА САКА ГОДИНАВА ДА ГО РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ КОЅИЈАС

ГРЦИЈА САКА ГОДИНАВА ДА ГО РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ КОЅИЈАС

Грција сака оваа година да го реши деценискиот спор за името со Македонија, изјави денеска министерот за надворешни работи, потег што би можел да ја д ...
ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА СУШТИНСКО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО МОЖНО Е УШТЕ ВО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ГОДИНАТА

ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА СУШТИНСКО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО МОЖНО Е УШТЕ ВО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ГОДИНАТА

Решение на проблемот што Грција го има со нашето име, премиерот Зоран Заев е оптимист дека може да има уште во првата половина на оваа година. Тојк ...
ГРЦИТЕ ЈА КРЕНАА БИТОЛА

ГРЦИТЕ ЈА КРЕНАА БИТОЛА

Навалица на грчки државјани од пограничните села и градови се случува претпразнично во Битола. Вчера, ден пред дочекот на Нова година, битолски Широк ...
СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

„Јас сум немал никакво влијание врз одлуката на Села сам да ја напушти Владата. Јас би го нарекол Села самозаминат. Вестите дека јас сум го условувал ...
1 27 28 29 30 31 33 290 / 330 НАПИСИ