Таг: Хамбург

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ПО 18 ЧАСА ЗАВРШИ ЗАЛОЖНИЧКАТА ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ, МАЖОТ ШТО УПАДНА НА ПИСТАТА СЕ ПРЕДАДЕ

ПО 18 ЧАСА ЗАВРШИ ЗАЛОЖНИЧКАТА ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ, МАЖОТ ШТО УПАДНА НА ПИСТАТА СЕ ПРЕДАДЕ

По 18 часа заврши заложничката драма на аеродромот во Хамбург, во која беше вклучено и четиригодишно дете, објави полицијата. Таа почна синоќа околу 2 ...
ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ ПОРАДИ ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА, ВООРУЖЕН МАЖ УПАДНА СО АВТОМОБИЛ НА ПИСТАТА

ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ ПОРАДИ ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА, ВООРУЖЕН МАЖ УПАДНА СО АВТОМОБИЛ НА ПИСТАТА

Полицијата на Хамбург се справува со заложничка драма на аеродромот, кој останува затворен откако вооружен маж синоќа упадна на пистата со автомобил. ...
ВО ХАМБУРГ СОБОРЕН СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА НАЈМНОГУ ЛИЦА ОБЛЕЧЕНИ КАКО ХАРИ ПОТЕР

ВО ХАМБУРГ СОБОРЕН СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА НАЈМНОГУ ЛИЦА ОБЛЕЧЕНИ КАКО ХАРИ ПОТЕР

Стотици обожаватели на Хари Потер облечени како момчето волшебник се собраа во германскиот град Хамбург во саботата и го соборија светскиот рекорд на ...
МУЗЕЈ ВО ХАМБУРГ ИМ ОВОЗМОЖИ НА ПОСЕТИТЕЛИТЕ ДА ФРЛААТ ПИРЕ ОД КОМПИР ВРЗ РЕПРОДУКЦИЈА НА СЛИКА ОД ВАН ГОГ

МУЗЕЈ ВО ХАМБУРГ ИМ ОВОЗМОЖИ НА ПОСЕТИТЕЛИТЕ ДА ФРЛААТ ПИРЕ ОД КОМПИР ВРЗ РЕПРОДУКЦИЈА НА СЛИКА ОД ВАН ГОГ

Посетителите на Музејот на фудбалскиот клуб Санкт Паули во Хамбург фрлаа пире од компир на реплика на сликата „Петнаесет сончогледи“ од Винсент ван Го ...
ХАМБУРГ СЕ СТЕМНИ ОД ЧАД ПО ПОЖАРОТ ВО ДВА МАГАЦИНА

ХАМБУРГ СЕ СТЕМНИ ОД ЧАД ПО ПОЖАРОТ ВО ДВА МАГАЦИНА

Облаци чад денеска го покрија центарот на Хамбург по пожарот во два магацина источно од центарот на градот. „Центарот на градот Хамбург е целосно з ...
ОСУММИНА МРТВИ ВО ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ХРАМ НА ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ ВО ХАМБУРГ, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

ОСУММИНА МРТВИ ВО ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ХРАМ НА ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ ВО ХАМБУРГ, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

Германската полиција соопшти дека осум луѓе, вклучувајќи го напаѓачот, се убиени во синоќешното пукање во храм на Јеховини сведоци во Хамбург, а има и ...
ЕДВАЈ ЧЕКАМ ДА Ѝ СЕ ПОСВЕТАМ НА МУЗИКАТА ВО ГРАДОТ СО НАЈУБАВАТА ФИЛХАРМОНИЈА, ВЕЛИ АРДА МУСТАФАОГЛУ, ПРВОРАНГИРАН БРУЦОШ НА ФАКУЛТЕТОТ ВО ХАМБУРГ

ЕДВАЈ ЧЕКАМ ДА Ѝ СЕ ПОСВЕТАМ НА МУЗИКАТА ВО ГРАДОТ СО НАЈУБАВАТА ФИЛХАРМОНИЈА, ВЕЛИ АРДА МУСТАФАОГЛУ, ПРВОРАНГИРАН БРУЦОШ НА ФАКУЛТЕТОТ ВО ХАМБУРГ

Се радувам што ќе учам во класaта на профeсорката Ана Виницкаја, што ќе можам да се посветам на музиката, на пијаното, на уметноста во градот Хамбург, ...
ПОРАНЕШНИ НАЦИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ НИЗ ГЕРМАНИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО ЛУКСУЗНИ ИМОТИ

ПОРАНЕШНИ НАЦИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ НИЗ ГЕРМАНИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО ЛУКСУЗНИ ИМОТИ

Таму каде што нацистичките воени офицери се собирале за време на Втората светска војна, високата класа на Хамбург сега може да купи луксузен стан во к ...
ВО ХАМБУРГ ЗАПЛЕНЕТ КОКАИН ВРЕДЕН ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА

ВО ХАМБУРГ ЗАПЛЕНЕТ КОКАИН ВРЕДЕН ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА

Германските власти објавија дека заплениле 4,5 тони кокаин во пристаништето во Хамбург, што е најголемо количество досега откриено во оваа земја. Вред ...
БЕТОНСКА СВАСТИКА ОТКРИЕНА ПОД ФУДБАЛСКИ ТЕРЕН ВО ХАМБУРГ

БЕТОНСКА СВАСТИКА ОТКРИЕНА ПОД ФУДБАЛСКИ ТЕРЕН ВО ХАМБУРГ

Огромна бетонска свастика беше откриена под еден фудбалски терен во Хамбург, каде што се извршувале градежни работи. Се верува дека свастиката, кој ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ