Таг: Хамбург

1 216 / 16 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА НА ХАМБУРГ ИСПИТУВА КАКО СТОТИНА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЛЕ ГРАТИСИ ЗА КОНЦЕРТОТ НА „РОЛИНГ СТОУНС“

ПОЛИЦИЈАТА НА ХАМБУРГ ИСПИТУВА КАКО СТОТИНА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЛЕ ГРАТИСИ ЗА КОНЦЕРТОТ НА „РОЛИНГ СТОУНС“

Полицијата на Хамбург влезе во просториите на локалната власт и на агенција за организирање настани, откако се појавија обвинувања дека на локални фун ...
МЕРКЕЛ НА МАКА ЗА КОНСЕНЗУС НА Г-20 ПОРАДИ ТРАМП

МЕРКЕЛ НА МАКА ЗА КОНСЕНЗУС НА Г-20 ПОРАДИ ТРАМП

Лидерите на најголемите економски сили во светот денес  ја завршуваат потрагата по заедничка основа за трговијата, климатските промени и мноштво други ...
ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

САД и Русија вчера постигнаа договор за прекин на огнот во југозападна Сирија, како круна на првиот состанок на претседателот Доналд Трамп со рускиот ...
ХАМБУРШКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ СО ПРОТЕСТИТЕ ЗА Г20, ПОБАРА ПОМОШ ОД ЦЕЛА ГЕРМАНИЈА

ХАМБУРШКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ СО ПРОТЕСТИТЕ ЗА Г20, ПОБАРА ПОМОШ ОД ЦЕЛА ГЕРМАНИЈА

Хамбуршката полиција побара помош од цела Германија поради хаосот што настана за време на насилните протести на самитот на лидерите на земјите од Г20. ...
ПРОСТИТУТКИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ БУНАТ ОТИ ДРЖАВАТА ПРЕМНОГУ СЕ ГРИЖИ ЗА НИВ

ПРОСТИТУТКИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ БУНАТ ОТИ ДРЖАВАТА ПРЕМНОГУ СЕ ГРИЖИ ЗА НИВ

Законот во Германија, кој стапи на сила во саботата на 1 јули, има за цел заштита на проститутките од принуда и експлоатација. Но, во познатата област ...
ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

Американскиот претседател Доналд Трамп за првпат ќе има средба лице в лице со рускиот колега Владимир Путин на маргините од самитот на Г-20 што ќе се ...
1 216 / 16 НАПИСИ