Таг: хип хоп

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското првенство во хип-хоп танци. ...
ПО 12 ГОДИНИ, ВИЛ СМИТ СЕ ВРАЌА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА СО КОНЦЕРТ ВО ХРВАТСКА

ПО 12 ГОДИНИ, ВИЛ СМИТ СЕ ВРАЌА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА СО КОНЦЕРТ ВО ХРВАТСКА

Холивудската ѕвезда Вил Смит викендов и официјално се враќа на музичката сцена, а првата дестинација на турнејата ќе му биде Хрватска. Тој и Ди Џеј Џ ...
2 / 2 НАПИСИ