Таг: хиперсонични ракети

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ НОВ ХИПЕРСОНИЧЕН ПРОЕКТИЛ И ИСПРАТИ ДЕЛЕГАЦИЈА ВО РУСИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ НОВ ХИПЕРСОНИЧЕН ПРОЕКТИЛ И ИСПРАТИ ДЕЛЕГАЦИЈА ВО РУСИЈА

Северна Кореја објави дека успешно тестирала нов хиперсоничен проектил со среден домет и погон со цврсто гориво, потег кој беше осуден од САД, Јапониј ...
КРЕМЉ ПОТВРДИ ДЕКА ТРОЈЦА РУСКИ НАУЧНИЦИ КОИ РАБОТЕЛЕ НА ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СЕ УАПСЕНИ ЗА ПРЕДАВСТВО

КРЕМЉ ПОТВРДИ ДЕКА ТРОЈЦА РУСКИ НАУЧНИЦИ КОИ РАБОТЕЛЕ НА ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СЕ УАПСЕНИ ЗА ПРЕДАВСТВО

Тројца руски научници кои работеле на развојот на хиперсоничните проектили „кинжал“ биле уапсени под обвинение за предавство, за што се дозна неколку ...
ВАКВО ОРУЖЈЕ НЕМА НИКОЈ, КАЖА ПУТИН ОТКАКО ВО АТЛАНТСКИ ОКЕАН ИСПРАТИ БРОД СО НАЈНОВИТЕ ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ

ВАКВО ОРУЖЈЕ НЕМА НИКОЈ, КАЖА ПУТИН ОТКАКО ВО АТЛАНТСКИ ОКЕАН ИСПРАТИ БРОД СО НАЈНОВИТЕ ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ

Владимир Путин испрати фрегата во Атлантски Океан вооружена со новата генерација хиперсонични крстосувачки проектили, испраќајќи му сигнал на западот ...
РУСКАТА ВОЈСКА СО НОВА СЕРИЈА НАПАДИ СО ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ ВО УКРАИНА

РУСКАТА ВОЈСКА СО НОВА СЕРИЈА НАПАДИ СО ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ ВО УКРАИНА

Руската војска соопшти дека извршила нова серија напади врз објекти на украинската војска со хиперсонични и крстосувачки ракети со долг дострел. Портп ...
4 / 4 НАПИСИ