Таг: хирург

ПОЧИНА ОРТОПЕДСКИОТ ХИРУРГ Д-Р ТОДОР НОШПАЛ

ПОЧИНА ОРТОПЕДСКИОТ ХИРУРГ Д-Р ТОДОР НОШПАЛ

Ортопедскиот хирург д-р Тодор Ношпал почина денеска во Скопје, соопшти семејството на социјалните мрежи. Имаше 60 години. На последните локални избори ...
ПРВА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ЛИГАМЕНТ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ Е ИЗВЕДЕНА НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

ПРВА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ЛИГАМЕНТ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ Е ИЗВЕДЕНА НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

На Клиниката за ортопедски болести во Скопје, вчера за првпат беше изведена трансплантација на лигамент од починат дарител, соопшти Клиниката. 34-годи ...
ЗА МАЛОЛЕТНИКОТ ШТО ГО ПРЕГАЗИ ДОКТОРОТ ПРЕД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ПОСТАПКА ЌЕ СЕ ВОДИ ПО ЗАКОН ЗА ПРАВА НА ДЕТЕТО, РОДИТЕЛИТЕ НЕМААТ ОДГОВОРНОСТ

ЗА МАЛОЛЕТНИКОТ ШТО ГО ПРЕГАЗИ ДОКТОРОТ ПРЕД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ПОСТАПКА ЌЕ СЕ ВОДИ ПО ЗАКОН ЗА ПРАВА НА ДЕТЕТО, РОДИТЕЛИТЕ НЕМААТ ОДГОВОРНОСТ

Шестнаесетгодишното момче без возачка дозвола, кое во четвртокот навечер го прегази абдоменалниот хирург и професор д-р Ѓорѓи Јота во Скопје, а кое е ...
ХИРУРГОТ ВЛАДИМИР КОЧОСКИ ОД СТРУШКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНА ОД ПОСЛЕДИЦИТЕ НА КОВИД-19

ХИРУРГОТ ВЛАДИМИР КОЧОСКИ ОД СТРУШКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНА ОД ПОСЛЕДИЦИТЕ НА КОВИД-19

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир К ...
ШТИПСКИ ХИРУРГ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

ШТИПСКИ ХИРУРГ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Штипскиот хирург Ѓорѓи Денков (67) почина по неколкудневно лекување во Штип и во Скопје како последица од коронавирусот. Тој претходно имал други здра ...
ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ХИРУРГ ОД КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, ПО НЕГОВО БАРАЊЕ БИЛ ПРЕФРЛЕН ОД ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ХИРУРГ ОД КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, ПО НЕГОВО БАРАЊЕ БИЛ ПРЕФРЛЕН ОД ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од компликации на коронавирус. Докторот д ...
БОКИ САКАШЕ ОД 130 КИЛОГРАМИ ДА ИМА 70, СВЕДОЧИ ХИРУРГОТ КОЈ МУ ГО СТЕСНИ ЖЕЛУДНИКОТ НА ПРВООБВИНЕТИОТ ВО „РЕКЕТ“

БОКИ САКАШЕ ОД 130 КИЛОГРАМИ ДА ИМА 70, СВЕДОЧИ ХИРУРГОТ КОЈ МУ ГО СТЕСНИ ЖЕЛУДНИКОТ НА ПРВООБВИНЕТИОТ ВО „РЕКЕТ“

Хирургот Тони Јосифовски кој го оперирал два пати обвинетиот за рекетирање Бојан Јовановски, како сведок предложен од него, одговори дека во 2016 и 20 ...
7 / 7 НАПИСИ