Таг: Холивуд

1 220 / 20 НАПИСИ
ПОЧИНА АКТЕРОТ ПИТЕР ФОНДА, ЅВЕЗДАТА НА КУЛТНИОТ „ГОЛИ В СЕДЛО“

ПОЧИНА АКТЕРОТ ПИТЕР ФОНДА, ЅВЕЗДАТА НА КУЛТНИОТ „ГОЛИ В СЕДЛО“

Холивудскиот актер Питер Фонда почина на 79 години од рак на бели дробови во неговиот дом во Лос Анџелес, соопшти неговото семејство. Фонда беше косце ...
КЕВИН СПЕЈСИ ТРЕБА ДА РЕЧЕ ЗГРЕШИВ И СЕ ИЗВИНУВАМ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКИОТ ГЛУМЕЦ ДОНАЛД МОФЕТ КОЈ РЕЖИРА ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

КЕВИН СПЕЈСИ ТРЕБА ДА РЕЧЕ ЗГРЕШИВ И СЕ ИЗВИНУВАМ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКИОТ ГЛУМЕЦ ДОНАЛД МОФЕТ КОЈ РЕЖИРА ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

Глумел во филмови како „Украдена убавина“ на Бернардо Бертолучи и „Патот на дрогата“  на Стивен Содерберг, на театарска сцена со Кевин Спејси, во позн ...
ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ДОРИС ДЕЈ ПОЧИНА НА 97 ГОДИНИ

ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ДОРИС ДЕЈ ПОЧИНА НА 97 ГОДИНИ

Дорис Деј, една од последните живи легенди на златното доба на Холивуд, почина на 97 години во својот дом во Калифорнија, објави нејзината фондација з ...
САМО ОСУМ ОТСТО ОД ХОЛИВУДСКИТЕ ХИТОВИ СЕ РЕЖИРАНИ ОД ЖЕНИ

САМО ОСУМ ОТСТО ОД ХОЛИВУДСКИТЕ ХИТОВИ СЕ РЕЖИРАНИ ОД ЖЕНИ

Само осум отсто од холивудските блокбастери во 2018 година се режирани од жени, што е пад од 11-те отсто од минатата година, и поради големите напори ...
ПОЛИЦИЈАТА НА ЛОС АНЏЕЛЕС ВЕРУВА ДЕКА ГО ПРОНАШЛА ТЕЛОТО НА АКТЕРКАТА ОД МАКЕДОНИЈА АДЕА ШАБАНИ

ПОЛИЦИЈАТА НА ЛОС АНЏЕЛЕС ВЕРУВА ДЕКА ГО ПРОНАШЛА ТЕЛОТО НА АКТЕРКАТА ОД МАКЕДОНИЈА АДЕА ШАБАНИ

Полицијата на Лос Анџелес изјави дека пронашла тело за кое се верува дека ѝ припаѓа на Адеа Шабани, млада актерка и модел по потекло од Македонија, ко ...
ПРОФЕСОРКИ И АКТИВИСТКИ ПОЧНАА КАМПАЊА #СЕГАКАЖУВАМ ПРОТИВ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ПРОФЕСОРКИ И АКТИВИСТКИ ПОЧНАА КАМПАЊА #СЕГАКАЖУВАМ ПРОТИВ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Повеќе македонски професорки, активистки, писателки, јавни личности и граѓани денес на социјалните мрежи ја стартуваа независната кампања #СегаКажувам ...
МОЌНИТЕ ПОРАКИ ПРОТИВ СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ГИ ФРЛИЈА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ВО ВТОР ПЛАН

МОЌНИТЕ ПОРАКИ ПРОТИВ СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ГИ ФРЛИЈА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ВО ВТОР ПЛАН

Моќните говори за сексуалното вознемирување во Холивуд доминираа на 75. доделување на филмските награди Златен глобус, на коишто „Три билборди пред Еб ...
И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ И ГВИНЕТ ПАЛТРОУ ОТКРИЈА ДЕКА БИЛЕ СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАНИ ОД ХОЛИВУДСКИОТ МОЌНИК ХАРВИ ВАЈНСТИН

И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ И ГВИНЕТ ПАЛТРОУ ОТКРИЈА ДЕКА БИЛЕ СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАНИ ОД ХОЛИВУДСКИОТ МОЌНИК ХАРВИ ВАЈНСТИН

Чекаа со години за да зборуваат, но две од најмоќните жени во Холивуд можеби помогнаа да се запечати судбината на Харви Вајнстин, моќниот ексдиректор ...
ОДБИВАМ ХОЛИВУДСКИ УЛОГИ ШТО МИ ЈА ПЛУКААТ НАЦИЈАТА, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ ЕКСЈУ ГЛУМЕЦ ЖАРКО ЛАУШЕВИЌ

ОДБИВАМ ХОЛИВУДСКИ УЛОГИ ШТО МИ ЈА ПЛУКААТ НАЦИЈАТА, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ ЕКСЈУ ГЛУМЕЦ ЖАРКО ЛАУШЕВИЌ

„Кога би зборувал за најдрагите сеќавања за Македонија, за Владимир Милчин и за Слободан Унковски, тоа, ќе зафати едно цело поглавје во книга“, вели н ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР ХАРИ ДИН СТЕНТОН

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР ХАРИ ДИН СТЕНТОН

Над 60 години, Хари Дин Стентон играше арамии и чудаци, ексцентрици и губитници. Тој им даваше патос и сочувство и ги анимираше со неговото измачено, ...
1 220 / 20 НАПИСИ