Таг: Христијан Мицкоски

1 32 33 34 35 36 37 340 / 365 НАПИСИ
МИЦKОСКИ ПОБАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ НА СОБИРОТ ПРЕД ВЛАДАТА

МИЦKОСКИ ПОБАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ НА СОБИРОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара заедно со претседателските избори следната година да се одржат и предвремени парламентарн ...
КАФЕАНСКА МАКЕДОНИЈА

КАФЕАНСКА МАКЕДОНИЈА

1 Додека чекав да се јави Ципрас по телефон, што е уште едно од многуте историски чекања што сум ги доживеал во Македонија, прочитав еден твит дека ак ...
ПРЕСПА Е ЕДЕН УБАВ ГРАД ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦКОСКИ КОМЕНТИРАЈЌИ ГИ НАЈАВИТЕ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ПРЕСПА Е ЕДЕН УБАВ ГРАД ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦКОСКИ КОМЕНТИРАЈЌИ ГИ НАЈАВИТЕ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Преспа е еден убав град во Република Македонија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Битола запрашан за тоа како ги коментира нај ...
ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

1 Добро утро Македонци, драги сограѓани. Дали се наспавте? Или ќе поспиеме уште малку? Уште едно десетина години, а може и малку подолго. Дали по р ...
МИЦКОСКИ НЕ ГО ПРИФАЌА ПРЕДЛОГОТ РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ИВАНОВ ЌЕ ЧЕКА НА ПИСМЕНО

МИЦКОСКИ НЕ ГО ПРИФАЌА ПРЕДЛОГОТ РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ИВАНОВ ЌЕ ЧЕКА НА ПИСМЕНО

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по изјавата на Заев кажа дека предлогот Република Илинденска Македонија, презентиран на денешнат ...
ЗАЕВ ИМ ГО СООПШТУВА НА МИЦКОСКИ, ИВАНОВ И НА ДУИ ДОГОВОРЕНИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ИМЕТО СО ЦИПРАС

ЗАЕВ ИМ ГО СООПШТУВА НА МИЦКОСКИ, ИВАНОВ И НА ДУИ ДОГОВОРЕНИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ИМЕТО СО ЦИПРАС

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Талат Џафери, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христиј ...
МИЦКОСКИ ВО СОФИЈА МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ОРБАН ЗА ИЗБОРНАТА ПОБЕДА

МИЦКОСКИ ВО СОФИЈА МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ОРБАН ЗА ИЗБОРНАТА ПОБЕДА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера се сретна со унгарскиот премиер и претседател на Фидес Виктор Орбан на маргините на самитот на Европска ...
ПОСЕБНО СЕМЕЈСТВО

ПОСЕБНО СЕМЕЈСТВО

1 Ете ти сега нов проблем. Што правиме ако на премиерот Зоран Заев итно му затреба совет од областа на внатрешната безбедност и борбата против радикал ...
ДА ИМАШЕ НАПРАВЕНО КРИМИНАЛ ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО ЗАТВОРЕШЕ, МУ ОДГОВОРИ СДСМ НА МИЦКОСКИ

ДА ИМАШЕ НАПРАВЕНО КРИМИНАЛ ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО ЗАТВОРЕШЕ, МУ ОДГОВОРИ СДСМ НА МИЦКОСКИ

Христијан Мицкоски ја продолжува праксата на неговиот претходник Никола Груевски неосновано да го обвинува Зоран Заев за неговата работа како градонач ...
ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА ПРОДАЛ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ КОЕ ЗАВРШИЛО ВО РАЦЕТЕ НА БРАТ МУ ВИЦЕ, ТВРДИ МИЦКОСКИ

ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА ПРОДАЛ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ КОЕ ЗАВРШИЛО ВО РАЦЕТЕ НА БРАТ МУ ВИЦЕ, ТВРДИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека премиерот Зоран Заев, како градоначалник на Струмица, во 2014 година продал државно земјиште и по ...
1 32 33 34 35 36 37 340 / 365 НАПИСИ