Таг: Хрватска

1 10 11 12119 / 119 НАПИСИ
БЕЗ ЈАСЕН ПОБЕДНИК НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ПОКАЖА ПРВИЧНАТА ИЗЛЕЗНА АНКЕТА

БЕЗ ЈАСЕН ПОБЕДНИК НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ПОКАЖА ПРВИЧНАТА ИЗЛЕЗНА АНКЕТА

Првичната излезна анкета покажа дека нема да има јасен победник на предвремените парламентарни избори во Хрватска, отворајќи пат за продолжување на по ...
ХРВАТСКА СТАНА АТЛЕТСКА ВЕЛЕСИЛА ВО РИО, ВО ЕВРОПА САМО БРИТАНИЈА ИМА ПОВЕЌЕ МЕДАЛИ

ХРВАТСКА СТАНА АТЛЕТСКА ВЕЛЕСИЛА ВО РИО, ВО ЕВРОПА САМО БРИТАНИЈА ИМА ПОВЕЌЕ МЕДАЛИ

Со два златни и еден бронзен медал, Хрватска се најде на седмото место на табелата со освојувачи на медали во атлетика на Олимписките игри во Рио, но ...
ПО УСПЕХОТ ВО РИО ХРВАТСКА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА Е СПОРТСКИ ЛИДЕР ВО ЕВРОПА, МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНОТ

ПО УСПЕХОТ ВО РИО ХРВАТСКА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА Е СПОРТСКИ ЛИДЕР ВО ЕВРОПА, МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНОТ

Хрватска се пофали дека е лидер во Европа по бројот на освоени златни медали на Олимпијадата во Рио, ако се земе предвид соодносот на медалите со број ...
ХУЛИГАНИ ГО НАПАДНАА РАКИТИЌ ДОДЕКА ОДМОРАШЕ СО СЕМЕЈСТВОТО

ХУЛИГАНИ ГО НАПАДНАА РАКИТИЌ ДОДЕКА ОДМОРАШЕ СО СЕМЕЈСТВОТО

По разочарувањето на Европското првенство во Франција, хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ доживеа уште еден шок, додека се одмораше со семејство на остр ...
ШУКЕР МУ ИСПРАТИ ДРЕС НА РЕДАРОТ ПОВРЕДЕН ОД ХРВАТСКИТЕ ХУЛИГАНИ

ШУКЕР МУ ИСПРАТИ ДРЕС НА РЕДАРОТ ПОВРЕДЕН ОД ХРВАТСКИТЕ ХУЛИГАНИ

Абдел Исауи, редарот кој за малку ќе настрадаше за време на фудбалскиот натпревар помеѓу Хрватска и Чешка на Европското првенство во Франција, ќе доби ...
КОЛИНДА ЗБЕСНА И ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКИТЕ ХУЛИГАНИ

КОЛИНДА ЗБЕСНА И ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКИТЕ ХУЛИГАНИ

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ беше бесна по инцидентите што се случија за време на фудбалкиот натпревар на Хрватска против Чешка н ...
СРНА ЌЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ПОЧИНАТИОТ ТАТКО

СРНА ЌЕ ЈА ИСПОЧИТУВА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ПОЧИНАТИОТ ТАТКО

Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Даријо Срна ќе ја испочитува последната желба на неговиот починат татко и ќе настапи утре против Чешк ...
ТАГАТА ГИ ОБЕДИНИ ХРВАТСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

ТАГАТА ГИ ОБЕДИНИ ХРВАТСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

Капитенот Даријо Срна само што се врати во кампот на хрватската фудбалска репрезентација во Довил, за Хрватска замина тренерот на голманите Марјан Мрм ...
ХРВАТСКИОТ КАПИТЕН СРНА ГО НАПУШТИ ЕВРОПСКОТО ПОРАДИ СМРТТА НА ТАТКО МУ

ХРВАТСКИОТ КАПИТЕН СРНА ГО НАПУШТИ ЕВРОПСКОТО ПОРАДИ СМРТТА НА ТАТКО МУ

Капитенот на хрватскатата репрезентација Даријо Срна го напушти Европското првенство во Франција по смртта на татко му Узеир. 34-годишниот фудбалер о ...
1 10 11 12119 / 119 НАПИСИ