Таг: идентитет

1 217 / 17 НАПИСИ
ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

1 Поканаааааа... Мала забавааа... Еве дојдов без да ти се нааааајавам... Нацијата е повторно соочена со уште еден судбински избор. Дали да се радув ...
ЗА ИДЕНТИТЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕГОВАРА, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО НИМИЦ

ЗА ИДЕНТИТЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕГОВАРА, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО НИМИЦ

Јазикот и нацијата не може да бидат предмет на преговори и на одлука, рече министерот за надворешни работи Никола Димитров на заедничката прес-конфере ...
НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

Посредникот на ОН Метју Нимиц во наредните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје за со нив да го разгледа ова прашањето за името, соопшти грчката тел ...
МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис има категорично различен став од денешниот протест во градот, против правото на Република Македонија да го кор ...
ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека сега е моментот да се донесе одлука за името и дека неговиот нов пакет предлози не го загрозува ...
НЕПОЗНАТИОТ БИТОЛСКИ СЛИКАР СЕ ВИКА АЛЕКСАНДАР ЃАКОНОВ И БИЛ ПРЕДОК НА ШПАТО

НЕПОЗНАТИОТ БИТОЛСКИ СЛИКАР СЕ ВИКА АЛЕКСАНДАР ЃАКОНОВ И БИЛ ПРЕДОК НА ШПАТО

Александар Ѓаконов е името на ликовниот гениј чии дела беа неодамна откриени од битолскиот графички уметник Владо Ѓорески - Рафик. Вакви резултати дад ...
СУДОТ УШТЕ НЕ ОСЛОБОДУВА ПОГРЕШНО ОСУДЕН ЧОВЕК ИАКО ТУЖИТЕЛОТ ЈА ПОВЛЕЧЕ ТУЖБАТА, РОЧИШТЕТО Е НА 16 ОКТОМВРИ

СУДОТ УШТЕ НЕ ОСЛОБОДУВА ПОГРЕШНО ОСУДЕН ЧОВЕК ИАКО ТУЖИТЕЛОТ ЈА ПОВЛЕЧЕ ТУЖБАТА, РОЧИШТЕТО Е НА 16 ОКТОМВРИ

Адвокатите на Топланата Скопје Север на 15 септември годинава до Основниот суд Скопје 2 испратиле известување дека ја повлекуваат тужбата против Гуте ...
1 217 / 17 НАПИСИ