Таг: имот

КОВАЧКИ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА КЛЕВЕТА БЕЗ ЛИЧНА КАРТА, ПЕТРОВСКА ГО НАРЕЧЕ ЛАЖГО КОЈ ИЗБЕГНУВА ДА СЕ СООЧИ СО ПРАШАЊА

КОВАЧКИ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА КЛЕВЕТА БЕЗ ЛИЧНА КАРТА, ПЕТРОВСКА ГО НАРЕЧЕ ЛАЖГО КОЈ ИЗБЕГНУВА ДА СЕ СООЧИ СО ПРАШАЊА

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки на денешното судско рочиште по тужба за клевета поднесена од министерката Славјанка Петровска дојде без докуме ...
ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА 244.000 ЕВРА ОД ПРОДАЖБА НА ИМОТОТ НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА 244.000 ЕВРА ОД ПРОДАЖБА НА ИМОТОТ НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

Три објекти во сопственост на Сашо Мијалков се продадени за вкупно 244.000 евра. Директорот на Агенцијата за одземен имот Дритон Небиу објави дека од ...
СО НОВ ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАПЛЕНУВА ИМОТ НАД 30 ИЛЈАДИ ЕВРА БЕЗ ДОКАЖАНО ПОТЕКЛО, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

СО НОВ ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАПЛЕНУВА ИМОТ НАД 30 ИЛЈАДИ ЕВРА БЕЗ ДОКАЖАНО ПОТЕКЛО, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски кажа дека драфт верзијата на новиот Закон за потекло на имот е готова и со него се предвидува ...
ЖИТЕЛ НА СEЛО ОРОВНИК 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДРЖАВАТА ДА МУ ИСПЛАТИ НАДОМЕСТ ЗА ОДЗЕМЕНО ЗЕМЈИШТЕ ЗА АВТОПАТ ОХРИД-КИЧЕВО

ЖИТЕЛ НА СEЛО ОРОВНИК 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДРЖАВАТА ДА МУ ИСПЛАТИ НАДОМЕСТ ЗА ОДЗЕМЕНО ЗЕМЈИШТЕ ЗА АВТОПАТ ОХРИД-КИЧЕВО

Седумгодишна голгота преживува 71-годишниот Вангел Јолакоски од село Оровник, Општина Дебрца, барајќи ја правдата за исплата на надоместок за одземено ...
ИМОТОТ ОД 6 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТЕЧАЈНАТА „ПОВАРДАРИЕ“ ОД НЕГОТИНО ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЕЛЕКТРОНСКА АУКЦИЈА, ОДЛУЧИ СОБРАНИЕТО НА ДОВЕРИТЕЛИ

ИМОТОТ ОД 6 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТЕЧАЈНАТА „ПОВАРДАРИЕ“ ОД НЕГОТИНО ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЕЛЕКТРОНСКА АУКЦИЈА, ОДЛУЧИ СОБРАНИЕТО НА ДОВЕРИТЕЛИ

Имотот на АД „Повардарие“ од Неготино која е  во стечај ќе се продава, одлучија доверителите на собранието кое се одржа во Основен суд Велес. Имотот н ...
ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

На барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција, замрзнат е имот и сметки на притворените ексминистри за земјоделие Михаил Цветков, А ...
СЕРИЈА ПОТПАЛУВАЊА НА ОПШТИНСКИ И ПРИВАТЕН ИМОТ ВО МОГИЛА, ПОЛИЦИЈАТА СО МЕСЕЦИ ТРАГА ПО ПИРОМАНИТЕ

СЕРИЈА ПОТПАЛУВАЊА НА ОПШТИНСКИ И ПРИВАТЕН ИМОТ ВО МОГИЛА, ПОЛИЦИЈАТА СО МЕСЕЦИ ТРАГА ПО ПИРОМАНИТЕ

Непознати лица со месеци потпалуваат штали, бали добиточна храна и уништуваат ниви во пелагониското село Могила. За десет месеци изгореа околу 5.000 б ...
НОВ ЗЕЛАНД ЗАБРАНИ СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА КУПУВААТ КУЌИ

НОВ ЗЕЛАНД ЗАБРАНИ СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА КУПУВААТ КУЌИ

Странците нема да можат да купат домови во Нов Зеланд, одлучи Парламентот, по третото и последно читање на нацрт-законот, како мерка со цел да се спра ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

Граѓанин од скопската населба Ѓорче Петров кој по законот за легализација си ја легализирал куќата, се соочува со опасност да му пропаднат сите пари ш ...
ТРГОВЦИТЕ БОРИС И АТАНАС ЧOРБЕ ЈА ИМАЛЕ ПРВАТА КУЌА ВО ЕВРОПСКИ СТИЛ ВО ОХРИД

ТРГОВЦИТЕ БОРИС И АТАНАС ЧOРБЕ ЈА ИМАЛЕ ПРВАТА КУЌА ВО ЕВРОПСКИ СТИЛ ВО ОХРИД

Препознатливата куќа во центарот на Охрид, на почетокот од кејот на Охридското езеро била првиот објект во градот кој бил изграден во стилот на европс ...
10 / 10 НАПИСИ