Таг: индиски сој

1 2 10 / 18 НАПИСИ
САМО СО ВАКЦИНАЦИРАЊЕ ЌЕ ИЗБЕГНЕМЕ СИЛЕН БРАН НА ИНДИСКИОТ СОЈ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 7 СЛУЧАИ

САМО СО ВАКЦИНАЦИРАЊЕ ЌЕ ИЗБЕГНЕМЕ СИЛЕН БРАН НА ИНДИСКИОТ СОЈ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 7 СЛУЧАИ

Седум пациенти во земјава до сега се заразени со делта сојот и ниту еден од нив не бил вакциниран против ковид-19, велат од Министерството за здравств ...
ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Кај пациент од Велес е регистриран индискиот (делта) сој на коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Со тоа, во земјава досе ...
ЏОНСОН РЕШЕН ДА ГИ УКИНЕ РЕСТРИКЦИИТЕ ВО БРИТАНИЈА НА 19 ЈУЛИ, ЛУЃЕТО ТРЕБА САМИ ДА СИ НОСАТ ОДЛУКИ

ЏОНСОН РЕШЕН ДА ГИ УКИНЕ РЕСТРИКЦИИТЕ ВО БРИТАНИЈА НА 19 ЈУЛИ, ЛУЃЕТО ТРЕБА САМИ ДА СИ НОСАТ ОДЛУКИ

Борис Џонсон денеска ќе објави дека сите преостанати ковид рестрикции во Велика Британија ќе бидат укинати на 19 јули, и покрај предупредувањата од вл ...
ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ГИ СТАВИ ВО КАРАНТИН И ПЕРТ И БРИЗБЕЈН, 80% ОД АВСТРАЛИЈЦИТЕ СЕГА ЖИВЕАТ ПОД РЕСТРИКЦИИ

ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ГИ СТАВИ ВО КАРАНТИН И ПЕРТ И БРИЗБЕЈН, 80% ОД АВСТРАЛИЈЦИТЕ СЕГА ЖИВЕАТ ПОД РЕСТРИКЦИИ

Квинсленд воведе тридневен карантин во својот главен град Бризбејн, а Перт, главниот град на Западна Австралија, денеска го почна четиридневниот каран ...
АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

Австралија влезе во нова фаза од пандемијата откако за првпат по повеќе месеци ширењето на коронавирусот истовремено е забележано во разни делови од з ...
ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Цел Сиднеј ќе биде во строг карантин во наредните две недели поради порастот на бројот на нови случаи на коронавирус. Во прв момент, строгите рестрик ...
ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ИЗРАЕЛ ЈА ВРАТИ МЕРКАТА ЗА НОСЕЊЕ МАСКА ВО ЗАТВОРЕНО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Израел повторно ја воведе мерката за задолжително носење маска во затворено, само неколку дена откако ја укина. Властите реагираа откако неколку дена ...
ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Централниот и источниот дел на Сиднеј, што ја вклучува и прославената плажа Бонди, ќе бидат ставени во карантин поради зголемениот број нови случаи на ...
НЕ ПЛАНИРАМЕ РЕСТРИКЦИИ, НЕМА РИЗИК ОД ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ ПЛАНИРАМЕ РЕСТРИКЦИИ, НЕМА РИЗИК ОД ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Не планираме рестрикции оти не гледаме никаков ризик од ширење на индискиот сој во земјава, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Минист ...
ИНДИСКИОТ СОЈ ПОЛЕСНО СЕ ПРЕНЕСУВА ОД БРИТАНСКИОТ И ДВАПАТИ Е ПОГОЛЕМ РИЗИКОТ ОД ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА

ИНДИСКИОТ СОЈ ПОЛЕСНО СЕ ПРЕНЕСУВА ОД БРИТАНСКИОТ И ДВАПАТИ Е ПОГОЛЕМ РИЗИКОТ ОД ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА

Делта сојот на ковид-19, познат и како Б.1.617.2, првпат беше откриен во Индија во декември 2020. Според Светската здравствена организација (СЗО), дос ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ