Таг: ингеренции

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ОДЗЕМЕНИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ДВЕ УЧИЛИШТА

ОДЗЕМЕНИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ДВЕ УЧИЛИШТА

Министерството за образование и наука (МОН) ѝ ги одзеде ингеренциите на Општина Битола да назначи директори во уште за две училишта, и тоа Средното те ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА СВЕТИ НИКОЛЕ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВЛАДЕВ ОТИ ГО КОЧАТ ПРОЕКТОТ ЗА РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА КАЈ МЕЧКУЕВЦИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА СВЕТИ НИКОЛЕ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВЛАДЕВ ОТИ ГО КОЧАТ ПРОЕКТОТ ЗА РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА КАЈ МЕЧКУЕВЦИ

Министерството за животна средина (МЖСПП) им ги одзеде ингеренциите на Општината Свети Николе и градоначалникот Дејан Владев за управување со јавното ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗА ДА ГО ПРЕЗЕМЕ СКОПЈЕ ОД НИВНИОТ КАНДИДАТ ДАНЕЛА АРСОВСКА

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗА ДА ГО ПРЕЗЕМЕ СКОПЈЕ ОД НИВНИОТ КАНДИДАТ ДАНЕЛА АРСОВСКА

Лек за неспособноста на скопската градоначалничка Данела Арсовска се единствено предвремени парламентарни избори, на кои ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, а потоа ...
ВЛАДАТА ЌЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА НА АРСОВСКА, ЌЕ ЈА ДОПРАВА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

ВЛАДАТА ЌЕ Ѝ ЈА ОДЗЕМЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА НА АРСОВСКА, ЌЕ ЈА ДОПРАВА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Владата ќе му ги одземе ингеренциите за Универзална сала на Град Скопје и ќе ја продолжи реконструкцијата. На последната владина седница била донесена ...
ВЛАДАТА МУ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА КАСАМИ ДА НАЗНАЧУВА ДИРЕКТОР НА ТЕТОВСКАТА ГИМНАЗИЈА, ТОЈ ОБВИНИ ДЕКА ДУИ СЕ ОДМАЗДУВА ОТИ ИЗГУБИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВЛАДАТА МУ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА КАСАМИ ДА НАЗНАЧУВА ДИРЕКТОР НА ТЕТОВСКАТА ГИМНАЗИЈА, ТОЈ ОБВИНИ ДЕКА ДУИ СЕ ОДМАЗДУВА ОТИ ИЗГУБИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Министерството за образование и наука донесе одлука за одземање на ингеренциите на Општина Тетово за именување и разрешување на директор на гимназијат ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

Министерството за труд и социјална политика им ги одзеде ингеренциите на Советот на Општина Битола и на градоначалникот Тони Коњановски да одлучуваат ...
СТРУГА НЕМА ДИВОГРАДБИ, АКО САКА ДРЖАВАТА НЕКА НИ ГИ ЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ, АМА НЕ МОЖЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО

СТРУГА НЕМА ДИВОГРАДБИ, АКО САКА ДРЖАВАТА НЕКА НИ ГИ ЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ, АМА НЕ МОЖЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко вели дека Струга пред година и пол побарала од владините институции да им ги отстапи надлежностите на општината во ...
„ПАРК“ СЕ УРИВА СО ЕДНА ГОДИНА ИСТЕЧЕНО ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДБА, НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО СТЕФОСКА БАРА ДА ИМ СЕ ОДЗЕМАТ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОХРИД И СТРУГА

„ПАРК“ СЕ УРИВА СО ЕДНА ГОДИНА ИСТЕЧЕНО ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДБА, НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО СТЕФОСКА БАРА ДА ИМ СЕ ОДЗЕМАТ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОХРИД И СТРУГА

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески вели дека не му е јасно за одземање на кои ингеренции зборува министерката за култура Ирена Стефоска, о ...
ВЛАДАТА ДА ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОХРИД И СТРУГА ОТИ НЕМААТ ВОЛЈА ЗА УНЕСКО ЗАШТИТА, ЌЕ ПОБАРА МИНИСТЕРКАТА СТЕФОСКА ПО УРИВАЊЕТО НА „ПАРК“

ВЛАДАТА ДА ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОХРИД И СТРУГА ОТИ НЕМААТ ВОЛЈА ЗА УНЕСКО ЗАШТИТА, ЌЕ ПОБАРА МИНИСТЕРКАТА СТЕФОСКА ПО УРИВАЊЕТО НА „ПАРК“

Очигледно дека Општините Охрид и Струга немаат волја за заштита на светското природно и културно наследство впишано во УНЕСКО. Оттаму, ќе иницирам пре ...
ГРАД СКОПЈЕ Е ХЕНДИКЕПИРАНА ИНСТИТУЦИЈА И МОРА ДА ДОБИЕ ПОВЕЌЕ ИНГЕРЕНЦИИ, ШИЛЕГОВ БАРА ПРЕЗЕМАЊЕ НА ИНСПЕКЦИИТЕ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ

ГРАД СКОПЈЕ Е ХЕНДИКЕПИРАНА ИНСТИТУЦИЈА И МОРА ДА ДОБИЕ ПОВЕЌЕ ИНГЕРЕНЦИИ, ШИЛЕГОВ БАРА ПРЕЗЕМАЊЕ НА ИНСПЕКЦИИТЕ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ

Случајот со дивоградбата кај ТЦ „Мавровка“ во центарот на Скопје уште еднаш ја покажа нефункционалноста на институциите и прашањето кој за што е надле ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ