Таг: инспектори

1 4 5 659 / 59 НАПИСИ
ОПШТИНАТА КУМАНОВО ИМА НЕКВАЛИТЕТНА ИНСПЕКЦИСКА СЛУЖБА, ЌЕ ИМА НОВИ ВРАБОТУВАЊА, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ

ОПШТИНАТА КУМАНОВО ИМА НЕКВАЛИТЕТНА ИНСПЕКЦИСКА СЛУЖБА, ЌЕ ИМА НОВИ ВРАБОТУВАЊА, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ

Како неквалитетни и неоспособени ги оцени инспекциските служби градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, поради што градот се соочува со сериоз ...
ФАБРИКИТЕ ДА ГО НАМАЛАТ ПРОИЗВОДСТВОТО КОГА Е ЗАГАДЕНО, ПРЕПОРАЧУВААТ ЕКОЛОШКИТЕ ИНСПЕКТОРИ

ФАБРИКИТЕ ДА ГО НАМАЛАТ ПРОИЗВОДСТВОТО КОГА Е ЗАГАДЕНО, ПРЕПОРАЧУВААТ ЕКОЛОШКИТЕ ИНСПЕКТОРИ

Вонредните контроли на Инспекторатот за животна средина во поголемите фабрики во Скопје, кои подлежат на А интегрирана дозвола, кои се спроведуваат де ...
ТЕТОВО СО САМО ТРИ ИНСПЕКТОРИ ПО ЕКОЛОГИЈА СЕ БОРИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

ТЕТОВО СО САМО ТРИ ИНСПЕКТОРИ ПО ЕКОЛОГИЈА СЕ БОРИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ

Со првите поладни есенски денови во Тетово почна енормно да расте и загаденоста на воздухот со штетните ПМ 10 честички. Минатата зима Тетово еден пери ...
ЗАВРШИ ВРЕМЕТО НА КРИЕЊЕ НА ТРУЕЊАТА, ВЕЛИ НОВАТА ДИРЕКТОРКА НА САНИТАРЕН И ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ

ЗАВРШИ ВРЕМЕТО НА КРИЕЊЕ НА ТРУЕЊАТА, ВЕЛИ НОВАТА ДИРЕКТОРКА НА САНИТАРЕН И ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат цврсто ќе стои на своите одлуки и нема да промени свој извештај, под какви било јавувања, притисок или за ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА ДИВАТА ТЕРАСА НА КАФУЛЕТО „БАСТИОН“

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА ДИВАТА ТЕРАСА НА КАФУЛЕТО „БАСТИОН“

Општина Центар ја запечати дивата летна траса во изградба на кафулето „Бастион“ на улица Аминта Трети (поранешна Ленинова) во Скопје. Општинските инсп ...
СЕ ПРЕПРАВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЛИЦИСКИ ИНСПЕКТОРИ, ЛЕГИТИМИРАЛЕ ГОСТИ И БАРАЛЕ ПИЈАЧКА ВО КАФЕАНА ВО ТЕТОВСКО

СЕ ПРЕПРАВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЛИЦИСКИ ИНСПЕКТОРИ, ЛЕГИТИМИРАЛЕ ГОСТИ И БАРАЛЕ ПИЈАЧКА ВО КАФЕАНА ВО ТЕТОВСКО

  Две лица од тетовското село Старе Село, 68-годишниот М. Ј. и 30-годишниот Д. С., вчеравечер влегле во угостителски убјект во село Копанце и ...
ДВАЈЦА ИНСПЕКТОРИ ПОВРЕДЕНИ ПРИ ПРИВЕДУВАЊЕТО ДВЕ МОМЧИЊА ОД СЛУПЧАНЕ КОИ ГО СИМНАЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО КУМАНОВО

ДВАЈЦА ИНСПЕКТОРИ ПОВРЕДЕНИ ПРИ ПРИВЕДУВАЊЕТО ДВЕ МОМЧИЊА ОД СЛУПЧАНЕ КОИ ГО СИМНАЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО КУМАНОВО

Две момчиња од село Слупчане, Општина Липково, се приведени во полициската станица на СВР Куманово затоа што го симнале македонското и кренале албанск ...
ЧИСТАЧКАТА СО ЛЕКАРСКА ПОТВРДА ДЕКА Е НЕПОДВИЖНА ЗА ГЛАСАЊЕ, ФАТЕНА НА РАБОТА И ОДНЕСЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

ЧИСТАЧКАТА СО ЛЕКАРСКА ПОТВРДА ДЕКА Е НЕПОДВИЖНА ЗА ГЛАСАЊЕ, ФАТЕНА НА РАБОТА И ОДНЕСЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

Полицијата денеска ја фатила на работното место како хигиеничарка во скопската гимназија Никола Карев, осомничената Ј.А. која извадила лажно лекарско ...
ЧИСТАЧКАТА СО ЛЕКАРСКА ПОТВРДА ДЕКА Е НЕПОДВИЖНА ЗА ГЛАСАЊЕ, ФАТЕНА НА РАБОТА И ОДНЕСЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

ЧИСТАЧКАТА СО ЛЕКАРСКА ПОТВРДА ДЕКА Е НЕПОДВИЖНА ЗА ГЛАСАЊЕ, ФАТЕНА НА РАБОТА И ОДНЕСЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

Полицијата денеска ја фатила на работното место како хигиеничарка во гимназијата Никола Карев, осомничената Ј.А. која изва ...
1 4 5 659 / 59 НАПИСИ