Таг: инцидент

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
СЕ СКОШКАА ПРАТЕНИЦИТЕ КОСТОВСКИ И АПАСИЕВ, МИСОВСКИ ГИ ДВОЕШЕ НА СЕДНИЦАТА ЗА ВЛАДИНАТА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

СЕ СКОШКАА ПРАТЕНИЦИТЕ КОСТОВСКИ И АПАСИЕВ, МИСОВСКИ ГИ ДВОЕШЕ НА СЕДНИЦАТА ЗА ВЛАДИНАТА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Тежок инцидент се случи во вечерното продолжение на собраниската седница за Информацијата на Владата за преговарачката рамка и францускиот предлог за ...
АДЕМИ, МИЛОШОСКИ И СТОЈАНОСКА ЌЕ КУРТУЛАТ ОД ОБВИНЕНИЈА ЗАШТО ФИЛЏАН, ТАЦНА И МИКРОФОН НЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ОПАСНО ОРУДИЕ

АДЕМИ, МИЛОШОСКИ И СТОЈАНОСКА ЌЕ КУРТУЛАТ ОД ОБВИНЕНИЈА ЗАШТО ФИЛЏАН, ТАЦНА И МИКРОФОН НЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ОПАСНО ОРУДИЕ

Пратениците Антонијо Милошоски и Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ, Арбр Адеми од ДУИ, потоа нивни сопартијци и колеги од Алијанса за Албанците кои вчер ...
АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ЛОНДОН СЕ ВРАТИЛ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ПАТНИЧКА КОЈА НЕ САКАЛА ДА НОСИ МАСКА

АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА ЛОНДОН СЕ ВРАТИЛ ВО МАЈАМИ ПОРАДИ ПАТНИЧКА КОЈА НЕ САКАЛА ДА НОСИ МАСКА

Авионот на „Американ ерлајнс“ кој во средата летал од Мајами за Лондон се вратил назад зашто една патничка одбивала да носи маска. Авионот со 129 патн ...
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО БОЖИЌНА ПАРАДА ВО САД

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО БОЖИЌНА ПАРАДА ВО САД

Најмалку пет лица загинаа, а 40 се повредени откако автомобил влета во парада во американската сојузна држава Висконсин. Снимките објавени на социјалн ...
СРЦЕТО МИ Е СКРШЕНО, КАЖА АЛЕК БОЛДВИН ОТКАКО СЛУЧАЈНО УБИ СНИМАТЕЛКА НА ФИЛМСКИ СЕТ

СРЦЕТО МИ Е СКРШЕНО, КАЖА АЛЕК БОЛДВИН ОТКАКО СЛУЧАЈНО УБИ СНИМАТЕЛКА НА ФИЛМСКИ СЕТ

Алек Болдвин изјави дека е шокиран и тажен од трагедијата на филмскиот сет во Ново Мексико, каде што со пиштол реквизит случајно ги застрела снимателк ...
АЛЕК БОЛДВИН СЛУЧАЈНО УБИ СНИМАТЕЛКА НА СНИМАЊЕ НА ФИЛМ

АЛЕК БОЛДВИН СЛУЧАЈНО УБИ СНИМАТЕЛКА НА СНИМАЊЕ НА ФИЛМ

Една жена почина откако била застрелана од актерот Алек Болдвин со пиштол реквизит на филмски сет во Ново Мексико. Жртвата е идентификувана како 42-го ...
АКТЕР ЗАГИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕТСТАВА ВО ТЕАТАРОТ БОЉШОЈ

АКТЕР ЗАГИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕТСТАВА ВО ТЕАТАРОТ БОЉШОЈ

Руски актер загинал кога врз него паднала сценографијата за време на претстава во прославениот театар Бољшој. Од театарот кажаа дека 37-годишниот Евге ...
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

Бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, пријавила дека во изминатите денови во земјата се случиле три инциденти со бугарски држа ...
ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

Кога осуммина загинаа во масовното застрелување во погонот на „Федекс“ во Индијанаполис во четвртокот, веста ја надополни серијата слични инциденти ко ...
ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ЗА БИТОЛА КАЈ ВЕЛЕС УДРИЛ ВО ЧОВЕК, КОЈ ИЗБЕГАЛ ПО ИНЦИДЕНТОТ ОТИ ГО БАРАЛА ПОЛИЦИЈА

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ЗА БИТОЛА КАЈ ВЕЛЕС УДРИЛ ВО ЧОВЕК, КОЈ ИЗБЕГАЛ ПО ИНЦИДЕНТОТ ОТИ ГО БАРАЛА ПОЛИЦИЈА

Вечерниот патнички воз од Скопје за Битола во саботата тој удрил во лице кое било на пругата кај Велес, потврдија од Македонски железници (МЖ) и од СВ ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ