Таг: инцидент

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА ПО НЕКОЛКУ НАПАДИ ВРЗ БУГАРИ ВО ХРВАТСКА

Бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, пријавила дека во изминатите денови во земјата се случиле три инциденти со бугарски држа ...
ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО САД РЕГИСТРИРАНИ 45 МАСОВНИ ЗАСТРЕЛУВАЊА

Кога осуммина загинаа во масовното застрелување во погонот на „Федекс“ во Индијанаполис во четвртокот, веста ја надополни серијата слични инциденти ко ...
ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ЗА БИТОЛА КАЈ ВЕЛЕС УДРИЛ ВО ЧОВЕК, КОЈ ИЗБЕГАЛ ПО ИНЦИДЕНТОТ ОТИ ГО БАРАЛА ПОЛИЦИЈА

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ЗА БИТОЛА КАЈ ВЕЛЕС УДРИЛ ВО ЧОВЕК, КОЈ ИЗБЕГАЛ ПО ИНЦИДЕНТОТ ОТИ ГО БАРАЛА ПОЛИЦИЈА

Вечерниот патнички воз од Скопје за Битола во саботата тој удрил во лице кое било на пругата кај Велес, потврдија од Македонски железници (МЖ) и од СВ ...
ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ МЕЃУ ЧЕТИРИТЕ ЖРТВИ ВО ДЕНЕШНИОТ ИНЦИДЕНТ ВО ТРИР, ВОЗАЧОТ КОЈ ВЛЕТА ВО ПЕШАЧКА ЗОНА БИЛ ПИЈАН

ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ МЕЃУ ЧЕТИРИТЕ ЖРТВИ ВО ДЕНЕШНИОТ ИНЦИДЕНТ ВО ТРИР, ВОЗАЧОТ КОЈ ВЛЕТА ВО ПЕШАЧКА ЗОНА БИЛ ПИЈАН

Деветмесечно бебе е меѓу четирите загинати во денешниот инцидент во германскиот град Трир, кога автомобил влета во пешачка зона. Властите кажаа дека н ...
АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО ПЕШАЧКА ЗОНА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ТРИР, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО ПЕШАЧКА ЗОНА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ТРИР, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

Најмалку две лица загинаа откако автомобил влета во пешачка зона во германскиот град Трир. Позадината на инцидентот засега не е позната, но полицијата ...
АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

Германската полиција објави дека нема повредени во денешниот инцидент во Берлин, кога автомобил удри во портата на објектот во кој е сместено седиштет ...
МАГАЗИНОТ „ЊУЈОРКЕР“ ГО ОТПУШТИ НОВИНАРОТ КОЈ БИЛ ФАТЕН КАКО МАСТУРБИРА ЗА ВРЕМЕ НА СОСТАНОК НА ЗУМ

МАГАЗИНОТ „ЊУЈОРКЕР“ ГО ОТПУШТИ НОВИНАРОТ КОЈ БИЛ ФАТЕН КАКО МАСТУРБИРА ЗА ВРЕМЕ НА СОСТАНОК НА ЗУМ

Магазинот „Њујоркер“ го отпушти еден од своите најпознати новинари Џефри Тубин откако тој бил фатен во недолична ситуација за време на состанок на уре ...
ВМРОВЦИТЕ ЈА ОКУПИРАА ГОВОРНИЦАТА ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ЗА РЕБАЛАНСОТ, ТАЛАТ ЏАФЕРИ КАЖА ДЕКА НЕ МОЖЕ САМ ДА ГИ ТРГА ПРАТЕНИЦИТЕ ЕДЕН ПО ЕДЕН

ВМРОВЦИТЕ ЈА ОКУПИРАА ГОВОРНИЦАТА ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ЗА РЕБАЛАНСОТ, ТАЛАТ ЏАФЕРИ КАЖА ДЕКА НЕ МОЖЕ САМ ДА ГИ ТРГА ПРАТЕНИЦИТЕ ЕДЕН ПО ЕДЕН

Во Собранието, пред носењето на ребалансот на Буџетот, изби инцидент меѓу претседателот Талат Џафери и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Џафери кажа дека ќе ...
ТРИГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ СЕ ЗАПЛЕТКА ВО ЗМЕЈ НА ФЕСТИВАЛ ВО ТАЈВАН И ЛЕТНА ВО ВОЗДУХ (ВИДЕО)

ТРИГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ СЕ ЗАПЛЕТКА ВО ЗМЕЈ НА ФЕСТИВАЛ ВО ТАЈВАН И ЛЕТНА ВО ВОЗДУХ (ВИДЕО)

Тригодишно девојче од Тајван се заплетка во жиците на змеј и беше крената високо во воздух пред шокираните набљудувачи, пред да биде спасена неповреде ...
ИНЦИДЕНТ НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“, ИНВЕСТИТОРОТ СТОЈМЕНОВ СЕ КАРАШЕ СО ИНСПЕКТОРИТЕ ОТИ ГРАДИ БЕЗ ДОЗВОЛА

ИНЦИДЕНТ НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“, ИНВЕСТИТОРОТ СТОЈМЕНОВ СЕ КАРАШЕ СО ИНСПЕКТОРИТЕ ОТИ ГРАДИ БЕЗ ДОЗВОЛА

Инспектори заедно со полиција утрово интервенираа на градилиштето на ТЦЦ „Плаза“ поранешно „Беко“ во центарот на Скопје, за да ја стопираат градбата н ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ