Таг: исчезна

НА ПЕДАЛИНКА НЕ СМЕЕ БЕЗ ЕЛЕК ЗА СПАСУВАЊЕ, ВЕЛИ ЗАКОНОТ ЗА ПЛОВИДБА, А МОМЧЕТО ШТО СЕ УДАВИ ВО ПРЕТОР НЕ НОСЕЛО

НА ПЕДАЛИНКА НЕ СМЕЕ БЕЗ ЕЛЕК ЗА СПАСУВАЊЕ, ВЕЛИ ЗАКОНОТ ЗА ПЛОВИДБА, А МОМЧЕТО ШТО СЕ УДАВИ ВО ПРЕТОР НЕ НОСЕЛО

Лицата кои се возат со чамец или педалинка мора да носат појас појаси за спасување, се предвидува со Законот за внатрешна пловидба. Според измените и ...
ВО ДЕБАРЦА ИСЧЕЗНА ЦЕЛО ЕЗЕРО

ВО ДЕБАРЦА ИСЧЕЗНА ЦЕЛО ЕЗЕРО

Во Oпштина Дебарца во близина на Охрид, исчезна познатото Слатинско Езеро изградено во 1963, а надлежните од локалната власт молчат за оваа алармантна ...
ОД ВЛАДАТА ИСЧЕЗНА СЛИКА ОД ПЕТАР МАЗЕВ

ОД ВЛАДАТА ИСЧЕЗНА СЛИКА ОД ПЕТАР МАЗЕВ

Исчезната е слика од Петар Мазев од Владата на Република Македонија, потврди директорот на владината Служба за општи и заеднички работи на(СОЗР) Пеце ...
ИСЧЕЗНА ОРДЕНОТ „ГРАД – НАРОДЕН ХЕРОЈ“ НА ПРИЛЕП

ИСЧЕЗНА ОРДЕНОТ „ГРАД – НАРОДЕН ХЕРОЈ“ НА ПРИЛЕП

Прилеп е единствен град во Македонија којшто е одликуван со највисоко признание орден „Град-Народен херој“ во 1975 година, од Маршалот на СФРЈ Јосип Б ...

ИСЧЕЗНА ГЕРМАНСКИ АВИОН СО ШЕСТ ПАТНИЦИ НА СЛЕТУВАЊЕ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Приватен авион со шест патници исчезна од радарот при слетување на Скопскиот аеродром во 17.40 часот, потврдија од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК. МВР било ...
5 / 5 НАПИСИ