Таг: исчезнат авион

ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

Четиригодишната потрага по авионот МХ370 на „Малезија ерлајнс“ заврши, откако и последната, приватна финансирана истрага беше затворена. Американск ...
ПРОНАЈДЕН АВИОНОТ ШТО ИСЧЕЗНА КАЈ СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВО НЕГО БИЛЕ ИТАЛИЈАНСКИ И КОСОВСКИ ДРЖАВЈАНИ

ПРОНАЈДЕН АВИОНОТ ШТО ИСЧЕЗНА КАЈ СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВО НЕГО БИЛЕ ИТАЛИЈАНСКИ И КОСОВСКИ ДРЖАВЈАНИ

Полицијата вечерва кај селото Блаце, јужно од Скопскиот аеродром го блокира пристапот кон селата Кожле и Ветерско, каде што е паднат авионот Пајпер со ...
УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека не можат да кажат какви биле временските услови во периодот кога слетувал авионот што попладнево ок ...
ИСЧЕЗНАТИОТ АВИОН Е СОПСТВЕНОСТ НА АВИО КЛУБОТ ВО ТРЕВИЗО, ИТАЛИЈА

ИСЧЕЗНАТИОТ АВИОН Е СОПСТВЕНОСТ НА АВИО КЛУБОТ ВО ТРЕВИЗО, ИТАЛИЈА

Авионот Пајпер Сенека 2, кој попладнево исчезна при слетување на Скопскиот аеродром е сопственост на Авиоклубот Тревизо. Авионот е регистриран во Герм ...
4 / 4 НАПИСИ