Таг: исчезнат

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ИСЧЕЗНА НА 6 АВГУСТ ВО НЕВРЕМЕ, СПАСУВАЈЌИ ЕКИПА НА ЕВН

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ВЕЛЕШАНЕЦОТ КОЈ ИСЧЕЗНА НА 6 АВГУСТ ВО НЕВРЕМЕ, СПАСУВАЈЌИ ЕКИПА НА ЕВН

Ниту по три и пол дена не е пронајден исчезнатиот Спасе Димовски (51) од Велес. Него и денес блиските, роднините и пријателите го бараа во тешко доста ...
ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ИСЧЕЗНА ВО ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО, СОПСТВЕНИКОТ ТВРДИ ДЕКА ПЕДАЛИНКАТА НЕ СЕ ПРЕВРТЕЛА, ТУКУ МОМЧИЊАТА СКОКАЛЕ ОД НЕА

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ИСЧЕЗНА ВО ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО, СОПСТВЕНИКОТ ТВРДИ ДЕКА ПЕДАЛИНКАТА НЕ СЕ ПРЕВРТЕЛА, ТУКУ МОМЧИЊАТА СКОКАЛЕ ОД НЕА

Педалинката на која се возеше момчето што исчезна вчера во водите на Преспанското Езеро беше исправна и не се преврти, туку момчињата скокаа од неа во ...
ИСЧЕЗНАТИОТ ПИНО СЕКОНДО БИЛ УБИЕН НА 11 ДЕКЕМВРИ, ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО Е ВО БЕГСТВО

ИСЧЕЗНАТИОТ ПИНО СЕКОНДО БИЛ УБИЕН НА 11 ДЕКЕМВРИ, ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО Е ВО БЕГСТВО

26-годишниот скопјанец Пино Секондо, кој се водеше како исчезнат од 11 декември, бил убиен и неговото тело било оставено во дупка и покриено со кебе в ...
ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

Прилепските резервисти учесници во воениот конфликт во 2001, членови на Здружението на резервни воени обврзници, се соочуваат со сериозни социјални пр ...
4 / 4 НАПИСИ