ТРИ НУРКАЧКИ ТИМОВИ ТРАГААТ ПО ИСЧЕЗНАТ 30-ГОДИШНИК ВО ЛИПКОВСКОТО ЕЗЕРО ГЛАЖЊА

  ТРИ НУРКАЧКИ ТИМОВИ ТРАГААТ ПО ИСЧЕЗНАТ 30-ГОДИШНИК ВО ЛИПКОВСКОТО ЕЗЕРО ГЛАЖЊАПреку СВР Куманово е повикана нуркачка екипа на МВР за да се пронајде исчезнатиот пливач. (Фото: ЦУК)

  Три нуркачки тимови на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ од утринава продолжиле со потрагата по исчезнатиот маж во липковското езеро Глажња, едно од двете вештачки езера од кои Куманово се снабдува со вода за пиење.

  Според Центарот за управување со кризи (ЦУК), исчезнат е Ф. Р. (30) од липковското село Никуштак, кој вчера влегол да се капе во езерото. Откако се одалечил на 1,5 километар од брегот и не се вратил подолго време, во 15.30 часот случајот бил пријавен во полициската станица Матејче.

  Преку СВР Куманово е повикана нуркачка екипа на МВР со цел да се пронајде исчезнатиот.

  Потрагата била прекината синоќа, а започнала вчера во попладневните часови.

  С. НИКОЛИЌ

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира