Таг: спасување

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ТУРЦИЈА ПОКРЕНА ГОЛЕМА СПАСУВАЧКА АКЦИЈА ПО АМЕРИКАНСКИ СПЕЛЕОЛОГ ЗАГЛАВЕН ВО ПЕШТЕРА НА ДЛАБОЧИНА ОД 1.120 МЕТРИ

ТУРЦИЈА ПОКРЕНА ГОЛЕМА СПАСУВАЧКА АКЦИЈА ПО АМЕРИКАНСКИ СПЕЛЕОЛОГ ЗАГЛАВЕН ВО ПЕШТЕРА НА ДЛАБОЧИНА ОД 1.120 МЕТРИ

Голема спасувачка операција се одвива во Турција, откако еден Американец остана заглавен во третата најдлабока пештера во земјата. Околу 150 луѓе учес ...
СО НАВРЕМЕНА РЕАКЦИЈА НА КАЈЧАРИТЕ И БРЗАТА ПОМОШ СПАСЕН ОХРИЃАНЕЦ КОЈ БИЛ КАСНАТ ОД ПЧЕЛА

СО НАВРЕМЕНА РЕАКЦИЈА НА КАЈЧАРИТЕ И БРЗАТА ПОМОШ СПАСЕН ОХРИЃАНЕЦ КОЈ БИЛ КАСНАТ ОД ПЧЕЛА

Кајчар од Охрид бил пронајден без свест во своето кајче среде езерото кај црквата Канео. Бил каснат од пчела, по што настанала анафилактичка реакција, ...
ТРИ НУРКАЧКИ ТИМОВИ ТРАГААТ ПО ИСЧЕЗНАТ 30-ГОДИШНИК ВО ЛИПКОВСКОТО ЕЗЕРО ГЛАЖЊА

ТРИ НУРКАЧКИ ТИМОВИ ТРАГААТ ПО ИСЧЕЗНАТ 30-ГОДИШНИК ВО ЛИПКОВСКОТО ЕЗЕРО ГЛАЖЊА

Три нуркачки тимови на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ од утринава продолжиле со потрагата по исчезнатиот маж во липковското езеро Глажњ ...
ИСТЕКУВА ВРЕМЕТО ЗА СПАСУВАЊЕ НА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“, ЕКИПАЖОТ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ КИСЛОРОД ПО 13 ЧАСОТ

ИСТЕКУВА ВРЕМЕТО ЗА СПАСУВАЊЕ НА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“, ЕКИПАЖОТ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ КИСЛОРОД ПО 13 ЧАСОТ

Сè побројните спасувачки екипи ги прават последните напори да ја пронајдат исчезнатата подморница „Титан“, при што се проценува дека петчлениот екипаж ...
НОВА ПОТРАГА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ВО ТУРЦИЈА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ ВО КОИ ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ ШЕСТ ЛИЦА

НОВА ПОТРАГА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ВО ТУРЦИЈА ПО ВЧЕРАШНИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ ВО КОИ ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ ШЕСТ ЛИЦА

Спасувачите повторно пребаруваат урнатини во Турција по вчерашните два силни земјотреса, во кои загинаа најмалку шест лица. Земјотреси со јачина од 6, ...
12-ГОДИШНО МОМЧЕ СПАСЕНО ОД УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА РЕЧИСИ 11 ДЕНА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

12-ГОДИШНО МОМЧЕ СПАСЕНО ОД УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА РЕЧИСИ 11 ДЕНА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Во Турција се случи ново чудо откако 12-годишно момче беше спасено во Антакија дури 260 часа по катастрофалниот земјотрес, кој однесе над 41.000 живот ...
АДИЈАМЕН Е РАЗУРНАТ, СПАСУВАВМЕ ВО УРНАТА ДЕСЕТКАТНИЦА, НО НЕ НАЈДОВМЕ ПРЕЖИВЕАНИ, ВЕЛАТ СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ КОИ ПОМАГААТ ВО ТУРЦИЈА

АДИЈАМЕН Е РАЗУРНАТ, СПАСУВАВМЕ ВО УРНАТА ДЕСЕТКАТНИЦА, НО НЕ НАЈДОВМЕ ПРЕЖИВЕАНИ, ВЕЛАТ СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ КОИ ПОМАГААТ ВО ТУРЦИЈА

Струмичките пожарникари и спасители кои се дел од Републичките сили за заштита и спасување при Дирекцијата за заштита на Македонија, од вчера се во Ад ...
СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Акција за вадење на коњ кој бил оставен на тераса била спроведена синоќа во скопско Дебар Маало. Откако на социјални мрежи се појавија фотографии од ...
ВЕЖБА ЗА СПАСУВАЊЕ ЗАТРУПАНИ ВО ЛАВИНА НА ПОПОВА ШАПКА

ВЕЖБА ЗА СПАСУВАЊЕ ЗАТРУПАНИ ВО ЛАВИНА НА ПОПОВА ШАПКА

На Шар Планина и на другите наши планини ретко се случуваат лавини од големи размери, но тимовите за спасување од вакви елементарни непогоди редовно с ...
ПОЧИНА 5-ГОДИШНОТО МАРОКАНСКО МОМЧЕ ЗАГЛАВЕНО 4 ДЕНА ВО БУНАР

ПОЧИНА 5-ГОДИШНОТО МАРОКАНСКО МОМЧЕ ЗАГЛАВЕНО 4 ДЕНА ВО БУНАР

Петгодишното мароканско момче кое беше заглавено во бунар четири дена почина, и покрај обемните напори да биде спасено. Властите ја објавија неговата ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ