Таг: Исланд

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ИСЛАНД ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ СО РИГОРОЗНИ ТЕСТИРАЊА И ДОБРА ПОДГОТВЕНОСТ

ИСЛАНД ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ СО РИГОРОЗНИ ТЕСТИРАЊА И ДОБРА ПОДГОТВЕНОСТ

Исланд денеска повторно ги отвори средните училишта, фризерските салони, стоматолошките ординации и други бизниси откако објави дека успеал да се спра ...
ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

Исландската група Хатари вечерва со палестински знамиња ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Членовите на о ...
ИСЛАНД Е НАЈМАЛАТА НАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ИСЛАНД Е НАЈМАЛАТА НАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Исланд го слави првиот пласман на своите фудбалери на светските првенства, само две години по дебито на европските првенства, кога во Франција беа и е ...
СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

Македонски државјанин на возраст околу 30 години се обидел да се самоубие вчера во бегалски камп во Рејкјавик, Исланд, јави „Албеу“. 30-годишниот А ...
ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

Премиерот на Исланд денеска соопшти дека дава оставка, откако бунтовничката Пиратска партија, која е против естаблишментот, капитализираше од бранот л ...
ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот ...
ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

Исландската фудбалска федерација се пошегува на Твитер со новиот европски шампион Португалија. „Исланд ужива во фактот што имаше повеќе победи во р ...
ИЛЈАДНИЦИ ИСЛАНЃАНИ ГИ НАПОЛНИЈА УЛИЦИТЕ ВО РЕЈКЈАВИК НА ХЕРОЈСКИОТ ДОЧЕК НА ФУДБАЛЕРИТЕ ОД ФРАНЦИЈА

ИЛЈАДНИЦИ ИСЛАНЃАНИ ГИ НАПОЛНИЈА УЛИЦИТЕ ВО РЕЈКЈАВИК НА ХЕРОЈСКИОТ ДОЧЕК НА ФУДБАЛЕРИТЕ ОД ФРАНЦИЈА

Исландските фудбалери добија спектакуларен дочек на враќање од Европското првенство во Франција со илјадници навивачи излезени на улиците во Рејкавик ...
ИСЛАНД ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО, НО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ Е НЕПРИКОСНОВЕН ШАМПИОН

ИСЛАНД ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО, НО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ Е НЕПРИКОСНОВЕН ШАМПИОН

Исланд синоќа загуби од Франција со 5:2 и испадна од Европското првенство во фудбал, но на социјалните мрежи не стивнуваат коментарите за нивниот наст ...
ВО ИСЛАНД РАЗМИСЛУВАААТ ЗА НОВ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК – ДЕН НА ФУДБАЛОТ

ВО ИСЛАНД РАЗМИСЛУВАААТ ЗА НОВ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК – ДЕН НА ФУДБАЛОТ

Во Исланд наскоро може да почне да се слави празник Ден на фудбалот по успешниот настап на исландската фудбалска репрезентација на Европското првенств ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ