Таг: исплата

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ВОДИ СЛУЧАЈ ЗА РАБОТАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ ТОЗИЈА, ВЕЛИ ИВАНОВСКА

АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ВОДИ СЛУЧАЈ ЗА РАБОТАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ ТОЗИЈА, ВЕЛИ ИВАНОВСКА

Aнтикорупциската комисија има отворено предмет за работата на директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК претседателка ...
ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ДА БИДАТ ВРЕДНУВАНИ ИСТО КАКО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ДА БИДАТ ВРЕДНУВАНИ ИСТО КАКО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Приватните лекари очекуваат и нивниот труд во справувањето со заразата од КОВИД-19 да биде вреднуван. Објаснуваат дека не сакаат награда како лекарите ...
ПЕНЗИИТЕ ЗА МАРТ СЕ ИСПЛАЌААТ ОД ВЧЕРА ВО ГРУПИ, ПРВИН СЕ ДЕЛАТ НАЈНИСКИТЕ

ПЕНЗИИТЕ ЗА МАРТ СЕ ИСПЛАЌААТ ОД ВЧЕРА ВО ГРУПИ, ПРВИН СЕ ДЕЛАТ НАЈНИСКИТЕ

Пензиите за март 2010 година од вчера почнаа да се исплаќаат по групи. Први од петте групи, земаат лицата со најниски пензии. Пред три дена вицепре ...
САУДИСКА АРАБИЈА ЌЕ ГИ КОМПЕНЗИРА ДЕЦАТА НА УБИЕНИОТ НОВИНАР КАШОГИ СО 70 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

САУДИСКА АРАБИЈА ЌЕ ГИ КОМПЕНЗИРА ДЕЦАТА НА УБИЕНИОТ НОВИНАР КАШОГИ СО 70 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Децата на новинарот Џамал Кашоги добиле скапи куќи, еднократни исплати и големи месечни надоместоци од Саудиска Арабија како компензација за неговото ...
ТРАМП ТАЈНО СНИМЕН КАКО ДОГОВАРА ИСПЛАТА НА МОДЕЛ НА „ПЛЕЈБОЈ“ СО КОЈА ИМАЛ АФЕРА

ТРАМП ТАЈНО СНИМЕН КАКО ДОГОВАРА ИСПЛАТА НА МОДЕЛ НА „ПЛЕЈБОЈ“ СО КОЈА ИМАЛ АФЕРА

Доналд Трамп бил тајно снимен два месеца пред изборите во 2016 година како договара можна исплата на поранешен модел на „Плејбој“, која тврди дека има ...
ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп ја смени приказната и призна дека му ги вратил парите на својот адвокат Мајкл Коен, што тој ѝ ги исплатил на порноактерката Сторми Даниел ...
ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп лично му дал на својот адвокат 130.000 долари, со кои претходно било купено молчењето на порноактерката Сторми Даниелс дека имале секс, и ...
ТРАМП МОЖЕБИ ПРЕКРШИЛ ФЕДЕРАЛНИ ЗАКОНИ ОТИ НЕ ЈА ПРИЈАВИЛ ИСПЛАТАТА ЗА ПОРНО-ЅВЕЗДАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП МОЖЕБИ ПРЕКРШИЛ ФЕДЕРАЛНИ ЗАКОНИ ОТИ НЕ ЈА ПРИЈАВИЛ ИСПЛАТАТА ЗА ПОРНО-ЅВЕЗДАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Една непрофитна група побара од Министерството за правда да истражи дали со тајната исплата за порно-актерката Сторми Даниелс во пресрет на претседате ...
ПОРНО ЅВЕЗДА ДОБИЛА 130.000 ДОЛАРИ ДА МОЛЧИ ЗА СЕКСУАЛНИОТ ОДНОС СО ТРАМП

ПОРНО ЅВЕЗДА ДОБИЛА 130.000 ДОЛАРИ ДА МОЛЧИ ЗА СЕКСУАЛНИОТ ОДНОС СО ТРАМП

Личниот адвокат на Доналд Трамо договорил исплата од 130.000 долари на порно актерка за да ја спречи јавно да зборува за наводен сексуален однос со ам ...
ЛОЗАРИТЕ ГО БЛОКИРААТ ИЗВОЗОТ НА ВИНО ОД „ПОВАРДАРИЕ” ОТИ НЕ ИМ Е ПЛАТЕНО ГРОЗЈЕТО

ЛОЗАРИТЕ ГО БЛОКИРААТ ИЗВОЗОТ НА ВИНО ОД „ПОВАРДАРИЕ” ОТИ НЕ ИМ Е ПЛАТЕНО ГРОЗЈЕТО

Незадоволни лозари ја блокираа винарската визба „Повардарие” во Неготино, во која неколку цистерни се натоварени со флаширано и наливно вино, и велат ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ