Таг: истраги

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
10 ДЕЦА ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ДРОГА, ШВЕРЦ НА МИГРАНТИ, ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ, ТРГОВИЈА СО ДЕТЕ, НО И ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ

10 ДЕЦА ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ДРОГА, ШВЕРЦ НА МИГРАНТИ, ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ, ТРГОВИЈА СО ДЕТЕ, НО И ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ

Деца влегоа во истрагите на Обвинителството за организиран криминал и корупција. Дел од нив учествувале и во трговија со луѓе, но и во трговија со мал ...
РАЗЛИЧНИ СУБЈЕКТИ СЕ ДЕЛ ОД 18 ИСТРАГИ НА СЛУЖБАТА ОЛАФ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕВРОПСКИ ПАРИ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ГИР

РАЗЛИЧНИ СУБЈЕКТИ СЕ ДЕЛ ОД 18 ИСТРАГИ НА СЛУЖБАТА ОЛАФ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕВРОПСКИ ПАРИ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ГИР

Различни субјекти од Македонија се дел од истрагите што ги води Европската служба против измами (ОЛАФ) за злоупотреби на средстава од европските фондо ...
СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ВЕЛИ ЌЕ СОРАБОТУВА СО ПРАВОСУДНИТЕ ОРГАНИ ЗА ИСТРАГИТЕ ПРОТИВ НЕГО

СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ВЕЛИ ЌЕ СОРАБОТУВА СО ПРАВОСУДНИТЕ ОРГАНИ ЗА ИСТРАГИТЕ ПРОТИВ НЕГО

Градоначалникот на Струга Рамис Мерко, денеска на Фејсбук објави дека ќе биде „отворен како и секогаш за поддршка на правдата и за секој процес пред п ...
САМО ВО МАКЕДОНИЈА СУДЕЊЕ ТРАЕ ПОДОЛГО ОД ИСТРАГА, СУДИИТЕ ГИ УБИЈА СИТЕ БРЗИ И УСПЕШНИ ОБВИНЕНИЈА ЗА КОРУПЦИЈА

САМО ВО МАКЕДОНИЈА СУДЕЊЕ ТРАЕ ПОДОЛГО ОД ИСТРАГА, СУДИИТЕ ГИ УБИЈА СИТЕ БРЗИ И УСПЕШНИ ОБВИНЕНИЈА ЗА КОРУПЦИЈА

Македонија по должината на траење на судските процеси за корупција во однос на европскиот просек, е немерлива категорија. Не постои земја како нашата, ...
ИСТРАГИТЕ НЕ СЕ ТОЛКАВ ПРОБЛЕМ, ПРЕДИСТРАГИТЕ ТРААТ СО ГОДИНИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА КРИТИКИТЕ ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ИСТРАГИТЕ НЕ СЕ ТОЛКАВ ПРОБЛЕМ, ПРЕДИСТРАГИТЕ ТРААТ СО ГОДИНИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА КРИТИКИТЕ ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска за најновиот Извештај на Стејт департментот каде се нотира долгото траење на истраги ...
НЕ СЕ РЕШИЈА СЛУЧАИТЕ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ, ЈАНКУЛОСКА, ИСТРАГИ ЗА ВЛАСТА НЕМА, СУДСТВОТО ПАДНА НА НАЈНИСКАТА СКАЛА НА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ

НЕ СЕ РЕШИЈА СЛУЧАИТЕ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ, ЈАНКУЛОСКА, ИСТРАГИ ЗА ВЛАСТА НЕМА, СУДСТВОТО ПАДНА НА НАЈНИСКАТА СКАЛА НА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ

Со 79 отсто недоверба од анкетираните граѓани од Меѓународниот републикански институт (ИРИ), судството падна досега на рекордно најниско ниво во граѓа ...
ДРЖ’ ГО КРАДЕЦОТ

ДРЖ’ ГО КРАДЕЦОТ

1Ајде и понатаму да се занимаваме со платите и бонусите на СЈО. Тоа е многу поважно прашање од тоа што Уставниот суд одлучи да расправа за иницијатива ...
МЕСТО ДА Е ОБВИНЕТ ВО СУДНИЦА, АНТОНИЈО ДЕЛИ ПРАВНИ СОВЕТИ ЗАТОА ШТО ИСТРАГИТЕ НА СЈО СЕДАТ ВО КУТИИ, КАЖА ФАТИМЕ ФЕТАИ

МЕСТО ДА Е ОБВИНЕТ ВО СУДНИЦА, АНТОНИЈО ДЕЛИ ПРАВНИ СОВЕТИ ЗАТОА ШТО ИСТРАГИТЕ НА СЈО СЕДАТ ВО КУТИИ, КАЖА ФАТИМЕ ФЕТАИ

Обвинителката Фатиме Фетаи се пожали дека предметите на СЈО во фаза на истрага кои беа преземени од редовното обвинителство седат во кутии и поради то ...
МИЦКОСКИ БАРА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ИСТРАГИ И ОБВИНЕНИЈА ПОКРЕНАТИ ОД СЈО ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ  И ПАРТИЈАТА СО ИЗРИЧНА ОДРЕДБА ВО ЗАКОН

МИЦКОСКИ БАРА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ИСТРАГИ И ОБВИНЕНИЈА ПОКРЕНАТИ ОД СЈО ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПАРТИЈАТА СО ИЗРИЧНА ОДРЕДБА ВО ЗАКОН

Преговорите за Законот за Јавно обвинителство меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Ант ...
МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ЌЕ УЦЕНУВА СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗАШТО ИСТРАГИТЕ И ОБВИНЕНИЈАТА ПРОТИВ БИВШИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРЕЖИВЕАТ И БЕЗ СЈО

МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ЌЕ УЦЕНУВА СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗАШТО ИСТРАГИТЕ И ОБВИНЕНИЈАТА ПРОТИВ БИВШИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРЕЖИВЕАТ И БЕЗ СЈО

На лидерската средба што е закажана за вечерва во 20 часот во Собранието, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе бара предвремени парламентарни и ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ