Таг: истраги

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
„ТАРИФА“ И „ТЕНК“ СЕ НОВИТЕ СЛУЧАИ ШТО ГИ ОТВОРИ КАТИЦА ЈАНЕВА

„ТАРИФА“ И „ТЕНК“ СЕ НОВИТЕ СЛУЧАИ ШТО ГИ ОТВОРИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Специјалното јавно обвинителство денеска отвори две нови истраги кои произлегле од сомневања содржани во прислушуваните разговори и тие се со кодни им ...
СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим имаат уште околу шест месеци (значи до 4 јуни, односно 30 јуни!) за отворање истраги и за ...
САД И ЕУ ПАК ИЗНЕНАДЕНИ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ ГО ПОДДРЖА СЈО

САД И ЕУ ПАК ИЗНЕНАДЕНИ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ ГО ПОДДРЖА СЈО

И Американската амбасада и Мисијата на ЕУ во Скопје реагираа по вчерашното гласање во Собранието, кога пратениците на владејачкото мнозинство одбија д ...
ЈАНЕВА БАРА ИТАЛИЈАНСКИ АНТИМАФИЈАШКИ МОДЕЛ ЗА ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

ЈАНЕВА БАРА ИТАЛИЈАНСКИ АНТИМАФИЈАШКИ МОДЕЛ ЗА ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која уште на први април годинава поднесе иницијатива до Собранието за измена на Законот за заштита на сведоцит ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ