Таг: Ивана Пројковска

МАШКИТЕ ЕКИПИ САКААТ ДА ИМ СУДАТ ЖЕНИ ЗАШТО НÈ СМЕТААТ ЗА ПОРЕАЛНИ, ВЕЛИ ФУДБАЛСКАТА СУДИЈКА ИВАНА ПРОЈКОВСКА КОЈА ПРВА СУДЕШЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ

МАШКИТЕ ЕКИПИ САКААТ ДА ИМ СУДАТ ЖЕНИ ЗАШТО НÈ СМЕТААТ ЗА ПОРЕАЛНИ, ВЕЛИ ФУДБАЛСКАТА СУДИЈКА ИВАНА ПРОЈКОВСКА КОЈА ПРВА СУДЕШЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ

Ивана Пројковска во неделата испиша историја, кога стана прв македонски судија кој водел финале на едно натпреварување под капата на УЕФА. И тоа што е ...
ИВАНА ПРОЈКОВСКА ДЕНЕСКА СТАНУВА ПРВ МАКЕДОНСКИ СУДИЈА КОЈ ВОДЕЛ ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ИВАНА ПРОЈКОВСКА ДЕНЕСКА СТАНУВА ПРВ МАКЕДОНСКИ СУДИЈА КОЈ ВОДЕЛ ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Македонската судијка Ивана Пројковска денеска (17 часот) ќе го води финалето на Европското првенство за фудбалерки до 19 години, чиј домаќин е Шкотска ...
2 / 2 НАПИСИ