Таг: Ивана Трајчева

ПОВЕДЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ РУСКОВСКА, ТРАЈЧЕВА И ЈОСИФОВСКА ЗА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА, ПО ПОДНЕСЕН ПРЕДЛОГ ОД ШЕФОТ ЈОВЕСКИ

ПОВЕДЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ РУСКОВСКА, ТРАЈЧЕВА И ЈОСИФОВСКА ЗА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА, ПО ПОДНЕСЕН ПРЕДЛОГ ОД ШЕФОТ ЈОВЕСКИ

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност поведе дисциплинска постапка пред Советот на јавни обвинители против поранешната шефица на ОЈО за ...
СУДИЈКАТА НЕ ДОЗВОЛИ ИЗЛОЖБА НА ГАРДЕРОБАТА НА БОКИ 13 НА „РЕКЕТ“

СУДИЈКАТА НЕ ДОЗВОЛИ ИЗЛОЖБА НА ГАРДЕРОБАТА НА БОКИ 13 НА „РЕКЕТ“

Обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 на денешното судење за „Рекет“ побара пред судот да бидат презентирани сите докази, вклучувајќи ја и одземената ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ДА СЕ ЗАМРЗНЕ ПРОДАЖБАТА НА ДРЖАВНОТО ЗЕМЈИШТЕ ШТО ЈАНАКИЕСКИ ЗА БАГАТЕЛНИ ЦЕНИ ИМ ГО ПРОДАЛ НА НЕСУДЕНИТЕ ХОТЕЛИЕРИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ДА СЕ ЗАМРЗНЕ ПРОДАЖБАТА НА ДРЖАВНОТО ЗЕМЈИШТЕ ШТО ЈАНАКИЕСКИ ЗА БАГАТЕЛНИ ЦЕНИ ИМ ГО ПРОДАЛ НА НЕСУДЕНИТЕ ХОТЕЛИЕРИ

Ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески им продал за багателни цени на бизнисмени државно земјиште за изградба на хотели, во Скопје, овие н ...
СУДСКО-МЕДИУМСКИОТ СОВЕТ РЕАГИРА КАЈ КАЦАРСКА И РУСКОСКА ЗА БРИШЕЊЕТО НА НОВИНАРСКИТЕ СНИМКИ ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПО НАРЕДБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ТРАЈЧЕВА

СУДСКО-МЕДИУМСКИОТ СОВЕТ РЕАГИРА КАЈ КАЦАРСКА И РУСКОСКА ЗА БРИШЕЊЕТО НА НОВИНАРСКИТЕ СНИМКИ ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПО НАРЕДБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ТРАЈЧЕВА

Судско-медиумскиот совет испрати реакција до Основниот суд Скопје 1 и до Обвинителството за организиран криминал по вчерашниот втор случај на бришење ...
4 / 4 НАПИСИ