Таг: избирачки список

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
МВР Е СПРЕМНО ДА ГИ ДОСТАВИ ПОДАТОЦИТЕ ЗА ИЗБОРИТЕ КОГА И ДА БИДАТ

МВР Е СПРЕМНО ДА ГИ ДОСТАВИ ПОДАТОЦИТЕ ЗА ИЗБОРИТЕ КОГА И ДА БИДАТ

Министерството за внатрешни работи веќе го испратило до Државната изборна комисија првиот сет на податоци за лицата кои наполниле 18 години за ажурира ...
ДЕРКОСКИ НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

ДЕРКОСКИ НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

Исчезна претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски, велат неговите колеги од Комисијата, но и тамошната администрација. Сите чекаат т ...
ДИТМИРЕ ШЕХУ ОД ДУИ, КЛУЧНИОТ ГЛАС ВО ДИК, БАРА  КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДА КАЖЕ КАКО ЌЕ ГЛАСААТ ЛИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ДИТМИРЕ ШЕХУ ОД ДУИ, КЛУЧНИОТ ГЛАС ВО ДИК, БАРА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДА КАЖЕ КАКО ЌЕ ГЛАСААТ ЛИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Дитмире Шеху, член на предлог на ДУИ и потпретседател на Државната изборна комисија (ДИК) вели дека ниту Владата, ниту Комисијата за заразни болести н ...
НАД 6.000 СТОГОДИШНИЦИ СЕ ПОЈАВИЛЕ ВО ИЗБИРАЧКИТЕ СПИСОЦИ ВО ПРЕСРЕТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАЈСТАРИОТ ИМА 165 ГОДИНИ

НАД 6.000 СТОГОДИШНИЦИ СЕ ПОЈАВИЛЕ ВО ИЗБИРАЧКИТЕ СПИСОЦИ ВО ПРЕСРЕТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАЈСТАРИОТ ИМА 165 ГОДИНИ

Политичките партии во Турција предупредуваат на можни нерегуларности на претстојните локални избори, откако во избирачкиот список се појавиле голем бр ...
ВО СЕКОЕ МАКЕДОНСКО ДИПЛОМАТСКО ПРЕТСТАВНИШТВО КАДЕ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ 10 ГЛАСАЧИ, ЌЕ СЕ  ОРГАНИЗИРА ГЛАСАЊЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВЕЛАТ ОД ДИК

ВО СЕКОЕ МАКЕДОНСКО ДИПЛОМАТСКО ПРЕТСТАВНИШТВО КАДЕ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ 10 ГЛАСАЧИ, ЌЕ СЕ ОРГАНИЗИРА ГЛАСАЊЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВЕЛАТ ОД ДИК

Нема пропуст во процедурата за пријавувањето на дијаспората за гласање на претстојниот референдум на 30 септември, велат од Државната изборна комисија ...
ОД УТРЕ ПОЧНУВА ЈАВНИОТ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

ОД УТРЕ ПОЧНУВА ЈАВНИОТ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Јавниот увид на податоците во најновата верзија на избирачкиот список, за претстојниот референдум на 30 септември, почнува од утре и ќе трае до 23 ово ...
273 ЗАТВОРЕНИЦИ ВРАТЕНИ ОД ГЛАСАЊЕ ОТИ ИМ ИСТЕКЛЕ ЛИЧНИТЕ КАРТИ

273 ЗАТВОРЕНИЦИ ВРАТЕНИ ОД ГЛАСАЊЕ ОТИ ИМ ИСТЕКЛЕ ЛИЧНИТЕ КАРТИ

Од вкупно 1.810 осудени лица во најголемиот затвор Идризово, во Избирачкиот список запишани се само 955 затвореници. Од нив, на гласање во првиот круг ...
ЗМИИ ЌЕ ГИ ИЗЕДАТ КУМАНОВЦИ ШТО САКААТ ДА СЕ ПРОВЕРАТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ЗМИИ ЌЕ ГИ ИЗЕДАТ КУМАНОВЦИ ШТО САКААТ ДА СЕ ПРОВЕРАТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Змии ќе ги изедат вработените во подрачното оддление на Министерството за правда и граѓаните на Куманово, кои сакаат да извршат увид во избирачкиот сп ...
ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

ОД УТРЕ ДО 9 СЕПТЕМВРИ УВИД ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, НЕ СЕ ВНЕСЕНИ 11.346 ГЛАСАЧИ

Избирачкиот список од утре ќе биде ставен на јавен увид и во него има запишано 1.816.127 гласачи, а не се внесени 11.346 граѓани, беше соопштено на де ...
ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Локалните избори ќе бидат врвен тест и клучен приоритет дали владата ќе ги врати демократските капацитети на институциите за да се одржат фер и демокр ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ