Таг: избор на нова влада

ГРУЕВСКИ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ШТО СЕ ОТКАЖАЛ ОД ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

ГРУЕВСКИ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ШТО СЕ ОТКАЖАЛ ОД ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

Лидерот на опозицијата Никола Груевски му честиташе на премиерот Зоран Заев што потпишал дека нема да ја поддржи Тиранската платформа во неговиот гово ...
ЏАФЕРИ ГИ ПРЕДУПРЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ДОЈДАТ НА ВРЕМЕ, ВЕЧЕР СЕ БИРА НОВА ВЛАДА

ЏАФЕРИ ГИ ПРЕДУПРЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ДОЈДАТ НА ВРЕМЕ, ВЕЧЕР СЕ БИРА НОВА ВЛАДА

Претседателот на Собранието Талат Џафери го закажа продолжението на седницата за избор на влада за денеска во 12 часот и ги предупреди пратениците да ...
АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СЕ ОПУШТИ, НЕМА ДА ИМА ОТПУШТАЊА, КАЖА ЗАЕВ ВО ЕКСПОЗЕТО

АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СЕ ОПУШТИ, НЕМА ДА ИМА ОТПУШТАЊА, КАЖА ЗАЕВ ВО ЕКСПОЗЕТО

Мандатарот Зоран Заев, покрај познатите итни мерки за подобрување на животот на граѓаните, на работниците, учениците, наставниците, пензионерите и осо ...
ЗAЕВ ВЕТИ СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

ЗAЕВ ВЕТИ СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Мандатарот Зоран Заев во експозето во Собранието рече дека реформата во правосудството за да имаме независно, чесно и професионално судство и обвините ...
НАТЕПАНИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА ПРВПАТ ПО 27 АПРИЛ ЌЕ СЕ СООЧАТ СО КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

НАТЕПАНИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА ПРВПАТ ПО 27 АПРИЛ ЌЕ СЕ СООЧАТ СО КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

По крвавата вечер на 27 април, кога голема група насилници, маскирани и откриени, упаднаа во Собранието и повредија над 100 луѓе, меѓу кои пратеници о ...
ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Европската унија и САД веќе дискутираат да воведат санкции за политичари, нивни семејства и бизнисмени блиски до нив како последна опција да ја извлеч ...
6 / 6 НАПИСИ