Таг: Изборен законик

1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ
НА ДЕНОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА БЛОКАДАТА НА СОБРАНИЕТО, ТУПАНЧЕСКИ ИМ ИСПРАТИ ПОКАНА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УЧЕСТВО ВО ИЗРАБОТКА НА НОВ ИЗБОРЕН ЗАКОНИК

НА ДЕНОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА БЛОКАДАТА НА СОБРАНИЕТО, ТУПАНЧЕСКИ ИМ ИСПРАТИ ПОКАНА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УЧЕСТВО ВО ИЗРАБОТКА НА НОВ ИЗБОРЕН ЗАКОНИК

Со поставена основа од забелешките од ОБСЕ/ОДХР од последните избори, почнува изработката на нов Изборен законик, најдемократски, кажа на денешниот пр ...
ЏАФЕРИ ГИ РАСПИША ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА 17 ОКТОМВРИ, НЕ ОЧЕКУВА ИЗМЕНИ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

ЏАФЕРИ ГИ РАСПИША ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА 17 ОКТОМВРИ, НЕ ОЧЕКУВА ИЗМЕНИ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ги распиша локалните избори на 17 октомври и рече дека не очекува дотогаш да бидат усвоени предложени ...
НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ МОЖЕ ДА ПОЧНАТ ДА СЕ СПРЕМААТ ДА СОБИРААТ ПОТПИСИ, ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ БРИШЕ УСЛОВОТ ОД ДВА ОТСТО ОД ИЗБИРАЧИТЕ

НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ МОЖЕ ДА ПОЧНАТ ДА СЕ СПРЕМААТ ДА СОБИРААТ ПОТПИСИ, ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СЕ БРИШЕ УСЛОВОТ ОД ДВА ОТСТО ОД ИЗБИРАЧИТЕ

Премиерот Зоран Заев, по реакциите на граѓаните, но и на претседателот Стево Пендаровски, кој вчера се чудеше како е возможно кандидат за претседател ...
НЕМА ДА ГО ПОТПИШАМ ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК, НЕ Е ЛОГИЧНО ПРЕТСЕДАТЕЛ ДА СЕ КАНДИДИРА СО 10.000 ПОТПИСИ И ИСТО ДА СЕ БАРА ЗА СОВЕТНИЦИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

НЕМА ДА ГО ПОТПИШАМ ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК, НЕ Е ЛОГИЧНО ПРЕТСЕДАТЕЛ ДА СЕ КАНДИДИРА СО 10.000 ПОТПИСИ И ИСТО ДА СЕ БАРА ЗА СОВЕТНИЦИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски најави дека нема да го потпише Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачите во општината за н ...
БОЈАН МИ ТЕКНА

БОЈАН МИ ТЕКНА

Не се плаши СДСМ толку од ВМРО-ДПМНЕ колку што се исплаши од граѓанките и граѓаните што му помогнаа да дојде на власт. ...
АКО НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ НАВИСТИНА ИМААТ ПОДДРШКА, ЌЕ НАЈДАТ ПОТПИСИ ОД 2% ОД ИЗБИРАЧИТЕ ВО ОПШТИНАТА, ТВРДИ МАРИЧИЌ

АКО НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ НАВИСТИНА ИМААТ ПОДДРШКА, ЌЕ НАЈДАТ ПОТПИСИ ОД 2% ОД ИЗБИРАЧИТЕ ВО ОПШТИНАТА, ТВРДИ МАРИЧИЌ

Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешниот брифинг со новинари прашан за нефер потегот на големите партии кои се договориле во очи локалните избо ...
СОБРАНИЕТО И ФОРМАЛНО ГО ОДЛОЖИ ПОПИСОТ ЗА СЕПТЕМВРИ

СОБРАНИЕТО И ФОРМАЛНО ГО ОДЛОЖИ ПОПИСОТ ЗА СЕПТЕМВРИ

По дводневна расправа, Собранието вечерва ги усвои законските измени за одложување на пописот од април за септември, нешто што беше договорено на лиде ...
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ, ВМРО-НП, ЛДП, ЛЕВИЦА И СДСМ ПРЕДЛОЖИЈА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ, ВМРО-НП, ЛДП, ЛЕВИЦА И СДСМ ПРЕДЛОЖИЈА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

Пратеници од Демократски сојуз, ВМРО-НП, ЛДП, Левица и СДСМ денеска го поднесоа Предлог законот за измени и дополнувања на Изборниот законик, со кој а ...
ВО МАЛА РЕЧИЦА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ, ОД ОПШТИНА ТЕТОВО ВЕЛАТ ДЕКА НЕ ГО ПРЕКРШУВААТ ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

ВО МАЛА РЕЧИЦА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ, ОД ОПШТИНА ТЕТОВО ВЕЛАТ ДЕКА НЕ ГО ПРЕКРШУВААТ ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи и претседавачот на Советот Беким Мемети објавија фотографии дека почна да се гради основното училиште во Мала ...
НЕМА БРИШЕЊЕ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ПОРАДИ НОВА ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ГЛАСА И ВО СТАРСКИТЕ ДОМОВИ, СПОРЕД ПРЕПОРАКИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

НЕМА БРИШЕЊЕ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ПОРАДИ НОВА ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ГЛАСА И ВО СТАРСКИТЕ ДОМОВИ, СПОРЕД ПРЕПОРАКИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Од Избирачкиот список веќе нема да се бришат лицата на кои важноста на личните карти или патните исправи ќе им истече во периодот по распишувањето на ...
1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ