Таг: излезност

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ОДЗИВОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ Е 53,30 ОТСТО, А НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ 46,31 ОТСТО

ОДЗИВОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ Е 53,30 ОТСТО, А НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ 46,31 ОТСТО

Излезноста до 19 часот за претседателски избори е 46,31 отсто според пристигнатите податоци од над 92 отсто од избирачките места, кажа претседателот н ...
ОДЗИВОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ГО НАДМИНА ЦЕНЗУСОТ ОД 40 ОТСТО ДО 17 ЧАСОТ, НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ Е 46,93 ОТСТО

ОДЗИВОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ГО НАДМИНА ЦЕНЗУСОТ ОД 40 ОТСТО ДО 17 ЧАСОТ, НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ Е 46,93 ОТСТО

До 17 часот за избор на претседател во вториот круг гласале 42,32 отсто од избирачите, со што е надминат цензусот од 40 отсто, според податоците прист ...
ИЗЛЕЗНОСТА ДО 15 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 32,16, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 36,94 ПРОЦЕНТИ

ИЗЛЕЗНОСТА ДО 15 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 32,16, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 36,94 ПРОЦЕНТИ

До 15 часот, излезноста на претседателските избори е 32,16 отсто, додека на парламентарните е 36,94 проценти. Како што е објавено на сајтот на Држа ...
СТАНАВМЕ ПЕНЗИОНЕРСКИ ГРАД, МЛАДИТЕ СЕ ПИШУВААТ БУГАРИ И ЗАМИНУВААТ СО БУГАРСКИ ПАСОШИ, ВЕЛАТ ГЛАСАЧИТЕ ВО БИТОЛА СО НАДЕЖ ДА ЗАПРЕ ИСЕЛУВАЊЕТО

СТАНАВМЕ ПЕНЗИОНЕРСКИ ГРАД, МЛАДИТЕ СЕ ПИШУВААТ БУГАРИ И ЗАМИНУВААТ СО БУГАРСКИ ПАСОШИ, ВЕЛАТ ГЛАСАЧИТЕ ВО БИТОЛА СО НАДЕЖ ДА ЗАПРЕ ИСЕЛУВАЊЕТО

Да запре иселувањето на младите е едно од најчестите очекувања на битолските гласачи од овие избори. „Ако се применат стандардите на Европската Уни ...
ДО 9 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ИЗЛЕЗНОСТА Е 4,17, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 4,45 ПРОЦЕНТИ, ОД ДИК ВЕЛАТ НЕМА БОЈКОТ

ДО 9 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ИЗЛЕЗНОСТА Е 4,17, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 4,45 ПРОЦЕНТИ, ОД ДИК ВЕЛАТ НЕМА БОЈКОТ

До 9 часот,  излезноста на претседателските избори е 4,17 отсто што е повисока од првиот круг пред две недели кога беше 3,85 отсто. Излезноста на парл ...
ОДЅИВОТ ДО 17 ЧАСОТ Е 44 ОТСТО, ЗА 9 ОТСТО ПОГОЛЕМ ВО СПОРЕДБА СО ИЗБОРИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2019

ОДЅИВОТ ДО 17 ЧАСОТ Е 44 ОТСТО, ЗА 9 ОТСТО ПОГОЛЕМ ВО СПОРЕДБА СО ИЗБОРИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2019

До 17 часот на претседателските избори гласале 44,18 отсто од избирачите запишани во Избирачкиот список. Според податоците на Државната изборна комиси ...
НОВАЦИ СО РЕКОРДНА ИЗЛЕЗНОСТ, ПОГОЛЕМА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2019

НОВАЦИ СО РЕКОРДНА ИЗЛЕЗНОСТ, ПОГОЛЕМА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2019

Општина Новаци, како и во сите претходни изборни циклуси, така и сега во првиот круг на претседателските избори руши рекорди по излезност на гласачите ...
НАД 26 ОТСТО Е ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 13 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ГРАЃАНИ ГЛАСАЛЕ ВО НОВАЦИ, А НАЈМАЛКУ ВО ВРАПЧИШТЕ

НАД 26 ОТСТО Е ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 13 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ГРАЃАНИ ГЛАСАЛЕ ВО НОВАЦИ, А НАЈМАЛКУ ВО ВРАПЧИШТЕ

Излезноста до 13 часот во првиот круг од претседателските избори е 26, 35 отсто или гласале 430.364 граѓани од избирачките места од кои стигнале подат ...
ДО 9 ЧАСОТ ИЗЛЕЗНОСТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 3,85 ОТСТО

ДО 9 ЧАСОТ ИЗЛЕЗНОСТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 3,85 ОТСТО

До 9 часот на избирачките места низ државата гласале 3,85 отсто од гласачите. Како што кажа на денешната прва прес-конференција претседателот на Држав ...
ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 18:30 ЧАСОТ Е 48,88 ОТСТО, ВО ДЕЛОВИ ОД ЦЕНТАР, САРАЈ И КАРПОШ ГЛАСАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА ЗА 3 ЧАСА

ИЗЛЕЗНОСТА НА ИЗБОРИТЕ ДО 18:30 ЧАСОТ Е 48,88 ОТСТО, ВО ДЕЛОВИ ОД ЦЕНТАР, САРАЈ И КАРПОШ ГЛАСАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА ЗА 3 ЧАСА

Излезноста во вториот круг на локалните избори до 18:30 часот изнесува 48,88% и своето право на глас го оствариле 555.943 гласачи, објави Државната из ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ