Таг: изолација

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
СИТУАЦИЈАТА ЌЕ СТАНЕ ПОЛОША ЗА РУСИЈА, ЦЕЛИОТ СВЕТ Е ПРОТИВ НАС, КАЖА РУСКИ ВОЕН АНАЛИТИЧАР НА ДРЖАВНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА

СИТУАЦИЈАТА ЌЕ СТАНЕ ПОЛОША ЗА РУСИЈА, ЦЕЛИОТ СВЕТ Е ПРОТИВ НАС, КАЖА РУСКИ ВОЕН АНАЛИТИЧАР НА ДРЖАВНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА

Руските државни медиуми даваат поглед на војната во Украина согласно политиката на Кремљ, па гостувањето на воениот аналитичар и пензиониран полковник ...
БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ В ЧЕТВРТОК, ЗАРАЗЕНИТЕ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА

БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ В ЧЕТВРТОК, ЗАРАЗЕНИТЕ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Сите преостанати ковид мерки ќе бидат укинати во Велика Британија в четврток, а на 1 април ќе запрат и масовните бесплатни тестирања, објави премиерот ...
ОД ДЕНЕСКА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА ПРЕКУ ВАКЦИНАЦИЈА.МК

ОД ДЕНЕСКА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА ПРЕКУ ВАКЦИНАЦИЈА.МК

Од денес во функција е платформата на која секој кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до него без да ...
НАЈСИГУРНО Е ОЗДРАВЕНИТЕ ОД КОВИД САМИ ДА ЈА ИЗВЕСТАТ ПОЛИЦИЈАТА ДЕКА ИМ ЗАВРШИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА ОТИ СЛУЖБИТЕ СЕ БАВНИ

НАЈСИГУРНО Е ОЗДРАВЕНИТЕ ОД КОВИД САМИ ДА ЈА ИЗВЕСТАТ ПОЛИЦИЈАТА ДЕКА ИМ ЗАВРШИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА ОТИ СЛУЖБИТЕ СЕ БАВНИ

Граѓани сами носеле решенија за изолација поради коронавирус до службите на МВР за да докажат дека им завршила изолацијата и да можат слободно да се д ...
САЈТОТ НA ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ 5 МЕСЕЦИ Е НЕАКТИВЕН, ЌЕ ОБЈАВУВА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО ЌЕ ГО ДОБИЕ ЗАПИСНИКОТ ОД ВЛАДА

САЈТОТ НA ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ 5 МЕСЕЦИ Е НЕАКТИВЕН, ЌЕ ОБЈАВУВА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО ЌЕ ГО ДОБИЕ ЗАПИСНИКОТ ОД ВЛАДА

Од пред 5 месеци е последната вест објавена на вебстраницата на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), каде, согласно вчерашната Владина ...
РЕШЕНИЈАТА ЗА ИЗОЛАЦИЈА НА ЛИЦАТА СО КОВИД-19 ЌЕ СЕ ОБЈАВУВААТ НА ВЕБ СТРАНАТА НА ДРЖАВНИОТ ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

РЕШЕНИЈАТА ЗА ИЗОЛАЦИЈА НА ЛИЦАТА СО КОВИД-19 ЌЕ СЕ ОБЈАВУВААТ НА ВЕБ СТРАНАТА НА ДРЖАВНИОТ ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Решенијата за изолација на лицата позитивни на ковид-19 и лицата кои имале контакт со заразен, ќе се објавуваат на веб страната на Државниот санитарен ...
БИТОЛЧАНИ ОЗДРАВЕА ОД КОВИД БЕЗ ДА ДОБИЈАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, ИНСПЕКТОРАТОТ ВЕЛИ НЕМАЛО ВАЛИДНИ ПОДАТОЦИ ЗА КОНТАКТ

БИТОЛЧАНИ ОЗДРАВЕА ОД КОВИД БЕЗ ДА ДОБИЈАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, ИНСПЕКТОРАТОТ ВЕЛИ НЕМАЛО ВАЛИДНИ ПОДАТОЦИ ЗА КОНТАКТ

„Оздревев, а решение за изолација не добив“, вели битолчанец кој деновиве оздравел од коранавирус. „За време на боледувањето ми се јави надлежен епиде ...
ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БЕЗ СИМПТОМИ СЕ СКРАТУВА НА 7 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА ПОЗИТИВНИТЕ НА КОВИД-19 БЕЗ СИМПТОМИ СЕ СКРАТУВА НА 7 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Седум дена ќе трае изолацијата за асимптоматските случаи на  ковид-19, одлучи вечерва Владата. Владата на денешната седница ја прифати препоракта на К ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПРЕДЛАГА НАМАЛУВАЊЕ НА ИЗОЛАЦИЈАТА ОД 10 НА 7 ДЕНА

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПРЕДЛАГА НАМАЛУВАЊЕ НА ИЗОЛАЦИЈАТА ОД 10 НА 7 ДЕНА

Комисијата за заразно болести предлага намалување на периодот од 10 на 7 дена изолација за ковид-позитивните пациенти, соопшти Министерството за здрав ...
ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН  МАКЕДОНИЈА

ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН МАКЕДОНИЈА

Премиерот и претседателот на Бугарија, Кирил Петков и Румен Радев, од денеска се наоѓаат во самоизолација откако имале контакт со лице позитивно на ко ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ