Таг: извинување

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕ Ѝ СЕ ИЗВИНУВА НА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА НИТУ НА ПУБЛИКАТА, ТУКУ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВА ЗА ПОДДРШКАТА ДА НЕ ГО ДЕЛАТ ОБЈЕКТОТ СО КОЛЕГИТЕ ОД ЏЕЗ ОРКЕСТАРОТ

ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕ Ѝ СЕ ИЗВИНУВА НА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА НИТУ НА ПУБЛИКАТА, ТУКУ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВА ЗА ПОДДРШКАТА ДА НЕ ГО ДЕЛАТ ОБЈЕКТОТ СО КОЛЕГИТЕ ОД ЏЕЗ ОРКЕСТАРОТ

Музичарите од Филхармонијата не ѝ се извинуваат на јавноста, ниту на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, како што побара таа вчер ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАНЧЕВ ПОБАРА ИЗВИНУВАЊЕ ОД БУГАРИЈА НА 80-ГОДИШНИНАТА ОД СТРЕЛАЊЕТО НА 12-ТЕ МЛАДИНЦИ ОД ВАТАША

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАНЧЕВ ПОБАРА ИЗВИНУВАЊЕ ОД БУГАРИЈА НА 80-ГОДИШНИНАТА ОД СТРЕЛАЊЕТО НА 12-ТЕ МЛАДИНЦИ ОД ВАТАША

Бројни потомци од семејствата на 12 младинци од селото Ваташа, кои пред 80 години беа стрелани од бугарскиот фашистички окупатор, посетители и гости п ...
ПАПАТА ПОБАРА ПРОШКА ОД ДОМОРОДНИТЕ ГРУПИ ВО КАНАДА ЗА ЗЛОТО ИЗВРШЕНО ОД КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА

ПАПАТА ПОБАРА ПРОШКА ОД ДОМОРОДНИТЕ ГРУПИ ВО КАНАДА ЗА ЗЛОТО ИЗВРШЕНО ОД КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА

Папата Фрањо побара прошка од домородните групи во Канада за повеќедецениските злоставувања во асимилаторските интернати кои беа водени од Католичката ...
ПАПАТА ФРАЊО ВО ПОСЕТА НА КАНАДА ЗА ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ДОМОРОДНИТЕ ГРУПИ ЗА ИНТЕРНАТИТЕ ВО КОИ ИСЧЕЗНАЛЕ СТОТИЦИ ДЕЦА

ПАПАТА ФРАЊО ВО ПОСЕТА НА КАНАДА ЗА ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ДОМОРОДНИТЕ ГРУПИ ЗА ИНТЕРНАТИТЕ ВО КОИ ИСЧЕЗНАЛЕ СТОТИЦИ ДЕЦА

Папата Фрањо отпатува во историската посета на Канада, каде што ќе им се извини на домородните групи за штетите што им биле нанесени во асимилаторскит ...
ИЗРАЕЛ БАРА ЛАВРОВ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА „ПА ШТО АКО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН, И ХИТЛЕР ИМАЛ ЕВРЕЈСКА КРВ“

ИЗРАЕЛ БАРА ЛАВРОВ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА „ПА ШТО АКО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН, И ХИТЛЕР ИМАЛ ЕВРЕЈСКА КРВ“

Израел денеска ја осуди изјавата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, со која сугерирал дека нацистичкиот лидер Адолф Хитлер има ев ...
РАКОВОДИТЕЛКАТА НА СЕКТОРОТ ЗА БЕСПЛАТНА ПРАВНА ПОМОШ БАРА ДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ АДВОКАТКАТА КОЈА ТВРДИ ДЕКА Ѝ БИЛ ПОБАРАН ПОТКУП

РАКОВОДИТЕЛКАТА НА СЕКТОРОТ ЗА БЕСПЛАТНА ПРАВНА ПОМОШ БАРА ДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ АДВОКАТКАТА КОЈА ТВРДИ ДЕКА Ѝ БИЛ ПОБАРАН ПОТКУП

Раководителката на Одделението за бесплатна правна помош (БПП) во Министерството за правда Весна Наковска бара адвокатката која тврди дека раководител ...
БРИТАНСКАТА ВЛАДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА КРАЛИЦАТА ШТО ПРАВЕЛА ЗАБАВИ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП

БРИТАНСКАТА ВЛАДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА КРАЛИЦАТА ШТО ПРАВЕЛА ЗАБАВИ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП

Британската влада ѝ се извини на Бакингамската палата за забавите што се одржале во нејзиното седиште на улицата Даунинг 10 вечерта пред погребот на п ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД „НЕЗАВИСНИ ЗА КАРПОШ“ БАРААТ СТЕВЧО ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕДОЛИЧНИОТ ТЕКСТ ШТО ГО ПЕЕЛ НА ПРОСЛАВАТА

СОВЕТНИЦИТЕ ОД „НЕЗАВИСНИ ЗА КАРПОШ“ БАРААТ СТЕВЧО ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕДОЛИЧНИОТ ТЕКСТ ШТО ГО ПЕЕЛ НА ПРОСЛАВАТА

Независните советници во Општина Карпош од „Независни за Карпош“ побараа од новиот градоначалник Стевчо Јакимовски да ѝ се извини на јавноста и да се ...
ИЗЈАВАТА НА МЕРКО ЗА ДЕПОРТИРАЊЕ НА ПИТАЧИТЕ ОД СТРУГА НЕ БИЛА ДОБРО СФАТЕНА, НО СЕПАК СЕ ИЗВИНИЛ

ИЗЈАВАТА НА МЕРКО ЗА ДЕПОРТИРАЊЕ НА ПИТАЧИТЕ ОД СТРУГА НЕ БИЛА ДОБРО СФАТЕНА, НО СЕПАК СЕ ИЗВИНИЛ

Европскиот центар за правата на Ромите доставил претставка до Народниот правобранител за изјавата на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко во која тој ...
ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТИ 1 ДЕНАР ЗА КЛЕВЕТА И НАВРЕДА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ДИМИТРИЕВСКИ, ОДЛУЧИ СУДОТ

ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА МУ ПЛАТИ 1 ДЕНАР ЗА КЛЕВЕТА И НАВРЕДА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ДИМИТРИЕВСКИ, ОДЛУЧИ СУДОТ

ВМРО-ДПМНЕ треба да му плати надомест на штета од еден денар на градоначалник на Куманово Максим Димитриевски, за повреда на честа и угледот, одлучи О ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ