Таг: јавна седница

ЧАВКОВ И 15-ТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАЌААТ ВО СУДНИЦА, НА 27 МАЈ ВО АПЕЛАЦИЈА ПОЧНУВА СЕДНИЦА ПО НИВНИТЕ ЖАЛБИ

ЧАВКОВ И 15-ТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАЌААТ ВО СУДНИЦА, НА 27 МАЈ ВО АПЕЛАЦИЈА ПОЧНУВА СЕДНИЦА ПО НИВНИТЕ ЖАЛБИ

По 14 месеци во притвор, откако 16-темина обвинети за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година беа првостепено осудени на 211 години ...
БОКИ 13 Е БОЛЕН, НОН-СТОП ПОВРАЌА, ДАЈТЕ МУ ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, ПОБАРА НЕГОВИОТ АДВОКАТ ВО АПЕЛАЦИЈА

БОКИ 13 Е БОЛЕН, НОН-СТОП ПОВРАЌА, ДАЈТЕ МУ ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, ПОБАРА НЕГОВИОТ АДВОКАТ ВО АПЕЛАЦИЈА

Бојан Јовановски - Боки 13 денеска на јавна седница во Апелациониот суд Скопје побара укинување на мерката притвор и ублажување на мерката најмалку во ...
МИЈАЛКОВ ДОБИ МОЖНОСТ ЛИЧНО ВО АПЕЛАЦИЈА ДА БАРА СЛОБОДА ОД ПРИТВОР, „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ОДЛОЖЕНО

МИЈАЛКОВ ДОБИ МОЖНОСТ ЛИЧНО ВО АПЕЛАЦИЈА ДА БАРА СЛОБОДА ОД ПРИТВОР, „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ОДЛОЖЕНО

Обвинетиот за масовно прислушување на стотици политичари, новинари и граѓани Сашо Мијалков, побара денешното рочиште за „Тврдина-Таргет“ да се одложи, ...
ВО ЖИВОТОТ НЕМАМ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО, А НАЈМАЛКУ ТЕРОРИЗАМ, ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБАРА ДА Ѝ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ

ВО ЖИВОТОТ НЕМАМ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО, А НАЈМАЛКУ ТЕРОРИЗАМ, ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА ПОБАРА ДА Ѝ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ

Жаклина Пешевска, пратеничката од ВМРО ДПМНЕ која ги пречекуваше и дел ги прегрнуваше напаѓачите во Собранието на 27 април, откако собраниските пломби ...
МУКОСКИ, ВАСИЛЕСКИ И АРНАУДОВ НЕ ПОБАРАЛЕ ПРЕД НОВИНАРИ ДА СЕ РАСПРАВА ЗА НИВНИТЕ ЖАЛБИ ЗА ПРИТВОРOT

МУКОСКИ, ВАСИЛЕСКИ И АРНАУДОВ НЕ ПОБАРАЛЕ ПРЕД НОВИНАРИ ДА СЕ РАСПРАВА ЗА НИВНИТЕ ЖАЛБИ ЗА ПРИТВОРOT

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Сашо Василески и Љубен Арнаудов, поднеле жалби против продолжената мерка притвор на 27 декември, но не побара ...
НА ГРУЕВСКИ МУ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ Е ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈА, КАЖАА АДВОКАТИТЕ ВО АПЕЛАЦИЈА

НА ГРУЕВСКИ МУ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ Е ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈА, КАЖАА АДВОКАТИТЕ ВО АПЕЛАЦИЈА

Одбраната на експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска од Апелациониот суд побара да му биде вратен пасошот на нивниот клиент бидејќи ...
ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

Обвинетиот во четири предмети на СЈО експремиер Никола Груевски денеска не дојде во Апелациониот суд Скопје, по вторпат да си го бара одземениот пасош ...
7 / 7 НАПИСИ