Таг: Јелена Жугиќ

ШИЛЕГОВ СО „РОМЕО И ЈУЛИЈА“ НА ШЕКСПИР Ѝ ОБЈАСНУВАШЕ НА ЖУГИЌ ШТО Е РАЗЛИКАТА МЕЃУ СТУДИЈА И ПРОЕКТ

ШИЛЕГОВ СО „РОМЕО И ЈУЛИЈА“ НА ШЕКСПИР Ѝ ОБЈАСНУВАШЕ НА ЖУГИЌ ШТО Е РАЗЛИКАТА МЕЃУ СТУДИЈА И ПРОЕКТ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегoв со драмата „Ромео и Јулија“ на Вилијам Шекспир ѝ објаснуваше на советничката Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ што е ра ...
МВР ГИ ИСФРЛА ОД УПОТРЕБА ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ, ШТО ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ ГИ БАРАШЕ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

МВР ГИ ИСФРЛА ОД УПОТРЕБА ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ, ШТО ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ ГИ БАРАШЕ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Полицијата нема да може да ги користи гумените куршуми и електричните парализатори како средства за разбивање толпа и насилни протести, според изменит ...
АЛАЃОЗОВСКИ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ ДИМИТРОВ И ЖУЃИЌ

АЛАЃОЗОВСКИ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ ДИМИТРОВ И ЖУЃИЌ

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска ги разреши директорите на Театар за деца и младинци Братислав Димитров,  и на  Театар Комедија Јелена ...
ПРОТЕСТ НА ТЕАТАРСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ПРИЛЕП – ПУБЛИКАТА Е ВИСТИНСКО ЖИРИ

ПРОТЕСТ НА ТЕАТАРСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ПРИЛЕП – ПУБЛИКАТА Е ВИСТИНСКО ЖИРИ

Ансамблот на Народниот театар „Војдан Чернодрински“ од Прилеп на синоќешното затворање на истоимениот фестивал, протестираше против одлуките на жирито ...
ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ И ЈОВИЦА МИХАЈЛОВСКИ НАЈДОБРИ АКТЕРИ ГОДИНАВА НА „ЧЕРНОДРИНСКИ“

ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ И ЈОВИЦА МИХАЈЛОВСКИ НАЈДОБРИ АКТЕРИ ГОДИНАВА НА „ЧЕРНОДРИНСКИ“

Јелена Жугиќ е наградена за најдобра женска улога за д-р Ката во претставата „Трудна приказна„ на театар Комедија, а Јовица Михајловски за Шајлок во „ ...
ПРЕД СОБРАНИЕ РАСПРАВА ЗА КУРШУМИТЕ НА ЖУГИЌ

ПРЕД СОБРАНИЕ РАСПРАВА ЗА КУРШУМИТЕ НА ЖУГИЌ

Пред Собрание има расправа за гумените куршуми на директорката на тетатрот „Комедија“ Јелена Жугиќ. На демонстрантите им се обрати нејзиниот к ...
6 / 6 НАПИСИ