Таг: ЈСП Скопје

1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ
ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

Од едни автобуси се вадат делови за да се стават на други на двокатните кинески автобуси и нископодните украински, кои ги набави Владата на експремиер ...
БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

Бесплатно ќе биде возењето преку викенд и за државни празници во автобусите ЈСП „Скопје“ до Средно Водно. Бесплатно за граѓаните ќе биде и паркирањето ...
ОДЛОЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА НА ВОДНО ПОРАДИ ЛОШОТО ВРЕМЕ

ОДЛОЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА НА ВОДНО ПОРАДИ ЛОШОТО ВРЕМЕ

Викендов нема да стартува забраната за движење возила до Средно Водно. Град Скопје ја одложи примената на оваа мерка која ја најави градоначалникот Пе ...
НЕМА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ДО МАТКА, ЛИНИЈАТА 60 НА ЈСП ВОЗИ САМО ДО СЕЛО ГЛУМОВО

НЕМА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ДО МАТКА, ЛИНИЈАТА 60 НА ЈСП ВОЗИ САМО ДО СЕЛО ГЛУМОВО

Туристите и граѓаните за да стигнат до кањонот Матка одат пешки бидејќи автобусот со број 60 ги остава на станицата во село Глумово. Автобусите како ш ...
ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

Стариот распоред со возен ред на автобусите, на сајтот на ЈСП „Скопје“ повторно ќе се врати. Пред 15 дена јавното претпријатие постави нова апликација ...
ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

Во автобусите на ЈСП„Скопје“ нема да се враќаат жетоните за плаќање на превозот. Електронските картички „Моја скопска“ ги има и во билетарниците и во ...
ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

Град Скопје ќе му даде 3,5 милиони евра на ЈСП „Скопје”, за доизградба на панорамското тркало, тврдат од советничката група на СДСМ во Советот на Град ...
АЕК КРИЕ КОЛКУ ПАРИ ЌЕ ДАДЕ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, А ЗА 3 ГОДИНИ ДАЛА 8 МИЛИОНИ ЕВРА

АЕК КРИЕ КОЛКУ ПАРИ ЌЕ ДАДЕ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, А ЗА 3 ГОДИНИ ДАЛА 8 МИЛИОНИ ЕВРА

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) оваа година има за давање уште 1.3 милиони евра, но не кажува дали ќе даде пари како донација за Панорамск ...
И КОРИСНИЦИТЕ НА ВИП МОЖАТ ДА КУПАТ БИЛЕТ ЗА ЈСП СО ТЕЛЕФОН

И КОРИСНИЦИТЕ НА ВИП МОЖАТ ДА КУПАТ БИЛЕТ ЗА ЈСП СО ТЕЛЕФОН

Постпејд корисниците на Вип отсега ќе можат да купат билет за возење во автобусите на ЈСП Скопје со својот мобилен телефон на едноставен начин. За ...
БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ГИ ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИТЕ, ЈСП НЕ БРОИ КОЛКУ ПАТНИЦИ СЕ ПРЕВЕЗЕНИ

БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ГИ ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИТЕ, ЈСП НЕ БРОИ КОЛКУ ПАТНИЦИ СЕ ПРЕВЕЗЕНИ

Скопјани утрово изнервирани стигнуваат на работа од метежот во автобусите. Бесплатниот превоз, велат, ги преполнил автобусите, па возачите морале д ...
1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ