Таг: ЈСП Скопје

1 5 6 7 8 9 70 / 85 НАПИСИ
28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта. Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најави ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН ОД КАЛЕ ДО ПАРК

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН ОД КАЛЕ ДО ПАРК

Град Скопје ќе гради зиплајн, жичница која ќе се спушта од Музејот на современа уметност на Кале преку реката Вардар до Градскиот парк кај стадионот. ...
ОД АПРИЛ НА ЛИНИЈАТА 15 ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОЗИ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОБУС

ОД АПРИЛ НА ЛИНИЈАТА 15 ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОЗИ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОБУС

Од април на линијата 15 ќе вози електричен автобус, кој компанијата „Челиот моторс“ го додели на Град Скопје на пробно користење од 6 месеци. Град ...
ПРИВЕДЕНИ 15 МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ТЕПАЧКА И КАМЕНУВАЛЕ АВТОБУС ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ЧЕНТО

ПРИВЕДЕНИ 15 МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ТЕПАЧКА И КАМЕНУВАЛЕ АВТОБУС ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ЧЕНТО

Петнаесет малолетници вечерва се приведени поради учество во тепачка меѓу две групи во скопската населба Ченто, потврди Министерството за внатрешни ра ...
ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Властите на Град Скопје уште не знаат што ќе прават со мостот за панорамското тркало во реката Вардар, што го имаше смислено поранешниот премиер Никол ...
ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

Од денес превозот во автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници е бесплатен. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес ги објави мерките к ...
АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

Од денес линиите 25 А и 25 Б до Средно Водно ќе возат на секој половина час. Откако минатиот викенд имаше гужва во автобусите бидејќи линиите возеа на ...
ПОТРОШЕНИ 100.000 ЕВРА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, А МИЛЕНИУМСКИОТ КРСТ НА ВОДНО ПЛИВА ВО ВОДА

ПОТРОШЕНИ 100.000 ЕВРА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, А МИЛЕНИУМСКИОТ КРСТ НА ВОДНО ПЛИВА ВО ВОДА

Поплавени со вода се ресторанот и дуќаните на Милениумскиот крст на Водно во Скопје. Иако за изолација и санирање на овој проблем минатото раководство ...
ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

Од едни автобуси се вадат делови за да се стават на други на двокатните кинески автобуси и нископодните украински, кои ги набави Владата на експремиер ...
БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

Бесплатно ќе биде возењето преку викенд и за државни празници во автобусите ЈСП „Скопје“ до Средно Водно. Бесплатно за граѓаните ќе биде и паркирањето ...
1 5 6 7 8 9 70 / 85 НАПИСИ