Таг: кабинет

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

Вилата Водно каде се наоѓа Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски ќе биде отворена за посета од граѓани. Претседателот Пендаровски ќе ги пречеку ...
ПЕНДАРОВСКИ ГО ЕКИПИРАШЕ КАБИНЕТОТ, НЕМА ДА ИЗБРКА ОД РАБОТА НИКОГО ОД ВРАБОТЕНИТЕ НА ИВАНОВ

ПЕНДАРОВСКИ ГО ЕКИПИРАШЕ КАБИНЕТОТ, НЕМА ДА ИЗБРКА ОД РАБОТА НИКОГО ОД ВРАБОТЕНИТЕ НА ИВАНОВ

Претседателот Стево Пендаровски нема да избрка ниту еден од вработените лица во кабинетот. По преземањето на функцијата од неговиот претходник Ѓорге И ...
АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА ЧИИ СЕ СТАНОВИТЕ ВО КУЛИТЕ ЏЕВАХИР ШТО ГИ ОДБРА ИВАНОВ ЗА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ

АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА ЧИИ СЕ СТАНОВИТЕ ВО КУЛИТЕ ЏЕВАХИР ШТО ГИ ОДБРА ИВАНОВ ЗА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ

Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска, оградувајќи се дека зборува во лично име за викенд и во неработен ден, за САКАМДАКАЖАМ ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Новиот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ќе се зафати со реформа на разузнавачките служби, особено во делот на Агенцијата ...
ИВАНОВ ОДБРАЛ КАНЦЕЛАРИЈА ЗА ДОЖИВОТНА ФУНКЦИЈА НА БУЛЕВАР СРБИЈА ВО АЕРОДРОМ

ИВАНОВ ОДБРАЛ КАНЦЕЛАРИЈА ЗА ДОЖИВОТНА ФУНКЦИЈА НА БУЛЕВАР СРБИЈА ВО АЕРОДРОМ

Кабинетот на претседателот во заминување Ѓорге Иванов побарал и добил од од владината Служба за општи и заеднички работи да му бидат доделени канцелар ...
ИВАНОВ НЕМА ДА СЕ ВРАЌА НА ФАКУЛТЕТ, БАРА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПЛАТА

ИВАНОВ НЕМА ДА СЕ ВРАЌА НА ФАКУЛТЕТ, БАРА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПЛАТА

Ѓорге Иванов, кому вториот претседателски мандат му истекува на 12 мај 2019 година, нема да се враќа како професор на Правниот факултет кај што предав ...
УНГАРИЈА НЕ МУ ПОМОГНА НА ГРУЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ОРБАН

УНГАРИЈА НЕ МУ ПОМОГНА НА ГРУЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ОРБАН

Ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски да избега од Македонија, соопшти попладнево кабинетот на унгарскиот пре ...
ГРУЕВСКИ БАРА АЗИЛ, ВО БУДИМПЕШТА МЕСТО ВО ТРАНЗИТЕН ЦЕНТАР Е ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ПОТВРДИ ПРЕМИЕРОТ ОРБАН

ГРУЕВСКИ БАРА АЗИЛ, ВО БУДИМПЕШТА МЕСТО ВО ТРАНЗИТЕН ЦЕНТАР Е ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ПОТВРДИ ПРЕМИЕРОТ ОРБАН

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска потврди дека осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски поднел барање за азил во Унгарија, а од безбеднос ...
КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ГО ЧУВААТ НАПАЃАЧИТЕ, ШЕФОТ НА НЕГОВОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ВАДИ ОД КАБИНЕТОТ ЛИЦЕ СО РАДИОВРСКА ВО РАКАТА, ПОКАЖАА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ГО ЧУВААТ НАПАЃАЧИТЕ, ШЕФОТ НА НЕГОВОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ВАДИ ОД КАБИНЕТОТ ЛИЦЕ СО РАДИОВРСКА ВО РАКАТА, ПОКАЖАА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Снимките од безбедносните камери во Собранието на денешното судење во Основниот суд Скопје 1 открија дека кабинетот на претседавачот Трајко Вељаноски ...
АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

Поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски е назначен за национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка во кабинетот н ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ