Таг: Касем Солејмани

1 2 10 / 15 НАПИСИ
НЕ ВИДОВ ДОКАЗ ДЕКА ИРАН ПЛАНИРАЛ НАПАДИ НА ЧЕТИРИ АМБАСАДИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД

НЕ ВИДОВ ДОКАЗ ДЕКА ИРАН ПЛАНИРАЛ НАПАДИ НА ЧЕТИРИ АМБАСАДИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД

Министерот за одбрана Марк Еспер го брани тврдењето на Доналд Трамп дека Иран планирал напади на американски амбасади на Блискиот Исток, пред САД да г ...
ИРАН ИСПРАЌА МЕШАНИ СИГНАЛИ ДОДЕКА ТЕНЗИИТЕ СО САД СЕ СМИРУВААТ

ИРАН ИСПРАЌА МЕШАНИ СИГНАЛИ ДОДЕКА ТЕНЗИИТЕ СО САД СЕ СМИРУВААТ

Иран испраќа мешани сигнали додека САД се обидуваат да ги смират тензиите во регионот, при што претседателот Хасан Рухани предупреди на многу посериоз ...
САД ПОДГОТВЕНИ ДА ПОЧНАТ СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ИРАН ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗУВА СВЕТСКИОТ МИР

САД ПОДГОТВЕНИ ДА ПОЧНАТ СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ИРАН ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗУВА СВЕТСКИОТ МИР

САД се подготвени да почнат сериозни преговори со Иран, без поставување предуслови, по последната ескалација во меѓусебните односи. Во писмото испр ...
ТРАМП НЕ НАЈАВИ НОВИ ВОЕНИ АКЦИИ ТУКУ НОВИ САНКЦИИ ЗА ИРАН ПО РАКЕТНИОТ НАПАД НА БАЗИТЕ ВО ИРАК

ТРАМП НЕ НАЈАВИ НОВИ ВОЕНИ АКЦИИ ТУКУ НОВИ САНКЦИИ ЗА ИРАН ПО РАКЕТНИОТ НАПАД НА БАЗИТЕ ВО ИРАК

Доналд Трамп изјави дека ниту еден Американец не е повреден во денешниот ирански ракетен напад на две американски бази во Ирак и најави нови санкции з ...
ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хаменеи кажа дека ракетниот напад врз американските воени бази во Ирак, изведен ноќеска, бил шлаканица за САД и ...
ИРАН ГИ РАКЕТИРАШЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ ВО ИРАК

ИРАН ГИ РАКЕТИРАШЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ ВО ИРАК

Воздухопловна база на американски и сојузнички трупи во Ирак беше погодена од ракети, велат безбедносни извори на САД. Базата Ал-Асад е погодена со по ...
НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

Бројката на загинати во стампедото што утрово се случи на погребот на најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани порасна на 56, додека повеќе од 200 с ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Десетици луѓе загинаа во стампедо што се случи во иранскиот град Керман за време на погребот на генералот Касем Солејмани, кој беше убиен во американс ...
ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

Лидерот на Иранската револуционерна гарда Хосеин Салами се закани дека ќе ги уништи местата поддржани од САД како одмазда за убиството на најмоќниот и ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Доналд Трамп му се закани на Ирак со сериозни санкции откако тамошниот парламент побара од американската војска да ја напушти земјата. Тензиите во ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ