Таг: Кашмир

ПАКИСТАН ЌЕ ГО ОСЛОБОДИ ИНДИСКИОТ ПИЛОТ ЗА ДА СЕ СМИРАТ ТЕНЗИИТЕ

ПАКИСТАН ЌЕ ГО ОСЛОБОДИ ИНДИСКИОТ ПИЛОТ ЗА ДА СЕ СМИРАТ ТЕНЗИИТЕ

Пакистан објави дека во знак на добра волја ќе го ослободи пилотот кој беше заробен вчера по соборувањето на два индиски борбени авиони. Премиерот ...
ПАКИСТАН СОБОРИЛ ДВА ИНДИСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ ВО НОВА ЕСКАЛАЦИЈА НА КОНФЛИКТОТ ВО КАШМИР

ПАКИСТАН СОБОРИЛ ДВА ИНДИСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ ВО НОВА ЕСКАЛАЦИЈА НА КОНФЛИКТОТ ВО КАШМИР

Пакистан објави дека соборил два индиски борбени авиони, што се заканува да ескалира во поголем конфликт помеѓу две нуклеарни сили. Еден авион падн ...
2 / 2 НАПИСИ