Таг: Катерина Ставриќ

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЛЕКАРИТЕ ДА РАБОТАТ НА ВРАЌАЊЕ НА ДОВЕРБАТА ВО ВАКЦИНИТЕ, РЕКОА ПЕДИЈАТРИТЕ НА КОНГРЕСОТ ВО СТРУМИЦА

ЛЕКАРИТЕ ДА РАБОТАТ НА ВРАЌАЊЕ НА ДОВЕРБАТА ВО ВАКЦИНИТЕ, РЕКОА ПЕДИЈАТРИТЕ НА КОНГРЕСОТ ВО СТРУМИЦА

Лекарите преку комуникациски вештини да ја вратат довербата кај родителите за значењето на редовната вакцинација, но и да се реализираат едукативни ка ...
СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ТРОЈЦА ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ТРОЈЦА ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

Четворица новозаболени од мали сипаници (морбили) вчера се примени на болничко лекување на Клиниката за инфективни болести во Скопје, а тројца други б ...
ПОЧИНА ДЕТЕ ОД ГРИП НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ПОЧИНА ДЕТЕ ОД ГРИП НА ДЕТСКА КЛИНИКА

На Клиниката за детски болести почина дете од компликации предизвикани од грип. Директорката на Клиниката за детски болести д-р Катерина Ставриќ ве ...
ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КОЗЛЕ ГИ ОДЛОЖИ ЗА 2 НЕДЕЛИ ЗАКАЖАНИТЕ ТЕРМИНИ, СЕДУМ НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ

ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КОЗЛЕ ГИ ОДЛОЖИ ЗА 2 НЕДЕЛИ ЗАКАЖАНИТЕ ТЕРМИНИ, СЕДУМ НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ

Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле во наредните две недели ги одложи закажаните термини за испитувања алергии, бронхоскопии и други ...
ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

Тринаесетмесечното дете од Свети Николе, кое вчера попладне почина од компликации предизвикани од мали сипаници на Клиниката за детски болести, претхо ...
ДВЕ ДЕЦА НА ДЕТСКА КЛИНИКА СЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, А НА ИНФЕКТИВНА НОЌЕСКА ПРИМЕНИ УШТЕ ДВЕ

ДВЕ ДЕЦА НА ДЕТСКА КЛИНИКА СЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, А НА ИНФЕКТИВНА НОЌЕСКА ПРИМЕНИ УШТЕ ДВЕ

Од мали сипаници на Клиниката за детски болести се разболеле три деца, при што едно од нив со прележана болест и примена соодветна терапија во дневна ...
НЕМАМЕ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ДА ГО ОТВОРИМЕ УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА СТАВРИЌ

НЕМАМЕ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ДА ГО ОТВОРИМЕ УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА СТАВРИЌ

Ургентниот центар на Клиниката за детски болести подолго време не функционира, и итните пациенти ги примаат во амбулантите на одделите, или ако има по ...
ОБЛОЖУВАЛНИЦА ПОДАРИ АПАРАТИ ЗА ВЕШТАЧКО ДИШЕЊЕ ВО ДОМАШНИ УСЛОВИ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

ОБЛОЖУВАЛНИЦА ПОДАРИ АПАРАТИ ЗА ВЕШТАЧКО ДИШЕЊЕ ВО ДОМАШНИ УСЛОВИ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

Клиниката за детски болести денес доби донација од два апарати за механичка вентилација на пациенти во домашни услови. Директорката на Клиниката д-р К ...
НА ДЕТСКА КЛИНИКА ОТВОРЕН ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

НА ДЕТСКА КЛИНИКА ОТВОРЕН ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

За децата болни од малигни заболувања кои се лекуваат на Клиниката за детски болести денес се отвори дневен центар за психосоцијална поддршка „Собата ...
ХОЛАНДСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГИ ИСЦРТАА ЅИДОВИТЕ НА СИТЕ СПРАТОВИ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

ХОЛАНДСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГИ ИСЦРТАА ЅИДОВИТЕ НА СИТЕ СПРАТОВИ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

Жирафа, бубамара, делфини, замоци, мечиња, риби, Аладин се само некои од цртежите кои холандски средношколци деновиве ги нацртаа на спратовите на Детс ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ